live
Новини » Політика

Ексміністр назвав Росію «основним клієнтом ПАРЄ» для перевиховання

ZIK

Повернення Росії до ПАРЄ назрівало уже декілька років. Адже сама структура була створена для того, аби виховувати держави, які повставали після тоталітарного рабства. І основний клієнт ПАРЄ – Росія. І коли основний клієнт був на межі виходу, то для чого взагалі ця структура?

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK розповів віцепрем'єр-міністр України у 2012-2014 роках, міністр закордонних справ України у 2003-2005 та 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

«Повернення Росії до ПАРЄ назрівало уже декілька років. Адже сама структура була створена для того, аби виховувати держави, які повставали після тоталітарного рабства. Тобто ПАРЄ створювалася для того, щоб бути інструментом для виховання цих країн у дусі демократії.

Але кого залишилося виховати? Наприклад, Угорщину, яка вже в нових умовах важко піддається вихованню, Україну й Білорусь. Але основний клієнт – Росія. І коли основний клієнт був на межі виходу, то для чого взагалі ця структура? Тому я вважаю, що, з однієї сторони, повернення Росії – стратегічне і тактичне. Але з іншої сторони, потрібно було дати зрозуміти, що поведінка Росії є абсолютно неприйнятною. Це було зроблено», – зауважив Костянтин Грищенко.

Однак Росія у цій ситуації, продовжив дипломат, отримала додаткові бали і виграла. За словами Грищенка, вихід Росії з ПАРЄ убезпечував її від покарання щодо рішень ЄСПЛ.

«Але Росія виграла не тому, що філігранно працювала, а тому, що вона достатньо жорстко встала на позицію ультиматуму, виходячи з того, що нікуди західні європейці не дінуться. Бо для Росії вийти остаточно з ради Європи – це був один із варіантів, який убезпечував її від покарання щодо рішення Європейського суду. Саме таким аргументом і скористався президент Франції, коли наполягав, що Росію треба повертати», – додав Костянтин Грищенко і зазначив, що українська делегація у ПАРЄ недопрацювала. За словами колишнього міністра, члени української делегації «рвали на собі сорочки» не в ПАРЄ, а на українських телеканалах задля здобуття власних рейтингів.

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка забезпечує безумовне повернення Росії до організації без виконання нею міжнародних зобов’язань.

Після цього українська делегація залишила засідання ПАРЄ. 1 липня Комітет Верховної Ради рекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації України в роботі ПАРЄ.

2 липня голова ВРУ Андрій Парубій відкликав запрошення для делегації Парламентської асамблеї Ради Європи здійснювати спостереження на дострокових парламентських виборах в Україні.

Делегація Парламентської асамблеї Ради Європи, яка 2 липня прилетіла до Києва, достроково завершила свій візит.Loading...
Loading...
Loading...