Новини » Економіка 3 липня, 2019, 14:25
Економіст скептично відреагував на тезу про швидку відбудову Донбасу
ZIK
ZIK

Можливий економічний форум в Маріуполі, про який заявив Володимир Зеленський у Канаді, це непогане прагнення президента. Але дуже сумнівно, що після конференції настане раптове покращення інвестиційного клімату. Адже ніхто не готовий вкладати в нестабільність.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів економіст Олексій Плотніков.

«Звісно, Донбас та його території треба інтегрувати до України, як і встановити там центральну владу. Але, що стосується відбудови, то звичайно тут не треба мріяти про повернення всього того, що було станом на 2014 рік», – сказав Плотніков.

За його словами, до відбудови треба підходити комплексно разом із модернізацією територій, промисловості, інфраструктуру.

«Відбудова повинна бути якісною і навіть десять мільярдів євро на це б вистачило.  Але  знову ж таки, тут треба подивитись, коли буде встановлений мир і розпочнеться відбудова. Адже ця сума є достатньою наразі, хоча й інвесторів поки не видно», – зауважив він.

Він наголосив, що без інвесторів буде дуже важко щось реалізувати. І дуже сумно, бо вони не готові вкладати у країну, де тривають бойові дії.  

«Якщо проаналізувати статистику за минулий рік та перше півріччя цього року, можна побачити, що в нас дуже низькі інвестиції. Бо закордонні інвестори в принципі не готові йти в Україну. Тут навіть не йде мова про те, чи їхати в Маріуполь на форум», – зазначив Плотніков.

Тому, на його думку, можливий економічний форум в Маріуполі є непоганим прагненням президента. Але сумнівно, що це раптово покращить інвестиційний клімат.

«Поки не буде миру, не вгамуються військові дії і Україна не стане передбачуваною державою з точки зору іноземних інвесторів, вони не будуть вкладати. Принаймні, встановлення миру буде кроком до покращення інвестиційного клімату», – вважає економіст.

Нагадаємо, під час конференції з питань реформ в Україні, що проходить у Торонто, Володимир Зеленський наголосив, що найголовніше – повернення українських територій, полонених, настання миру, і те. що Україні не обійтися без міжнародної підтримки.

Він також наголосив, що перед Україною стоять два великих виклики. Передусім – економічний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:23 :22