Новини » Політика 3 липня, 2019, 13:25
Богомолець почала боротися із матюками у Верховній Раді
Ольга Богомолець. Фото: ZIK
Ольга Богомолець. Фото: ZIK

Нардеп Ольга Богомолець, яка є ініціатором законопроекту «Про протидію лихослів’ю» вважає, що українці не мають вживати ненормативну лексику у публічному просторі.

Про це вона розповіла у Верховній Раді в середу, передає Українська правда.

За її словами, закон стосується тільки публічних осіб. Відповідно, «лихословити» звичайні люди можуть. Хоч це і некрасиво.

«Цей закон виключно про публічних осіб. Про публічний простір і про засоби масової інформації. В цьому законі пропонується дати визначення лихослів’ю, визначення алфавітного порядку тих слів, які не можна вживати в публічному просторі публічним особам», – сказала вона.

«Наступне, спеціальна компонента має бути щодо ЗМІ та Інтернету. Дуже часто одну літеру замінюють певними значками. Від цього значення слова не змінюється, а просто начебто його немає, але всі знають про що мова», – додала Богомолець.

У законопроекті передбачають штрафи для ЗМІ за матюки.

«Ці штрафи будуть стосуватися ЗМІ. Це 10% від ліцензійного збору за виплати по аудіо трансляції. Що стосується фізичних осіб, то це штрафи від 3 до 7 неоподаткованих мінімумів (54-99 грн), або виправні роботи із відрахуванням частини заробітку», – сказала вона, додавши, що гроші від штрафів повинні йти в Український культурний фонд.

На її думку, так можна буде боротися за чистоту української мови. А сама Богомолець заявила, що не вживає ненормативну лексику.

Раніше повідомляли, що У Верховній Раді зареєстрували законопроект про очищення української мови від матюків – «Про протидію лихослів’ю».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 15:12 :13