Зеленський почав грати роль Порошенка, – політолог

ZIK

Володимир Зеленський, ставши президентом, продовжив парадигму Петра Порошенка, проти якої люди проголосували на президентських виборах.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт переконаний, що коли команда президента Володимира Зеленського говорила про відкриті списки, нове виборче законодавство, ймовірно, не до кінця розуміла, про що йдеться.

«Якби навіть зараз був прийнятий Виборчий кодекс і не було б дострокових виборів, у нас були б звичайні вибори, найімовірніше, відкриті списки технічно не можна було б реалізувати. Для цього потрібно навчити членів виборчих комісій, тому що там є дуже складна процедура, як рахувати у такому разі голоси. Це не так легко, як може видатися на перший погляд. Мова йде про те, що частина обирається пропорційно, як зараз, а частина – за так званими регіональними відкритими списками. Тобто партії формують список прізвищ, і виборці з них обирають, кого вони підтримують, кого ні, і виборчі комісії мають на це реагувати», – зазначив Олексій Якубін.

Експерт переконаний, що навіть якби парламентарі ухвалили закон про новий Виборчий кодекс, відкриті списки не запрацювали б навіть у жовтні.

«Але я не впевнений, що в команді Зеленського про це знають», – додав він.

Олексій Якубін звернув увагу на те, що Володимир Зеленський, виступаючи в Парижі та відповідаючи на запитання щодо готовності до прямих перемовин із представниками ОРДЛО, сказав, що не готові. Водночас, нагадав політолог, під час виборчої кампанії говорив про готовність «зустрічатись хоч із чортом лисим», якщо це буде потрібно.

«Це якась суперечлива відповідь. На мою думку, проблема тут полягає у тому, що сам Зеленський, ставши президентом, як не парадоксально, продовжив парадигму Порошенка. Парадигму, проти якої люди і проголосували на президентських виборах. Понад те, Зеленський почав грати роль Порошенка, намагаючись нібито підігравати виборцю Порошенка. Але ці люди за нього не голосували», – заявив Олексій Якубін.

Як повідомляли, під час візиту до Канади Президент України Володимир Зеленський 2 липня у Торонто зустрівся з міністром закордонних справ цієї країни Христею Фріланд.
Loading...