Викрадений податківцями бізнесмен зміг втекти з полону, – ЗМІ

Фото ukranews.com

Зниклий 27 травня директор компанії «Софт Оіл» Кирило Суворов зміг втекти з ув’язнення на одній із заміських турбаз Дніпра, де його насильно утримували представники податкових органів.

Про це повідомляють «Українські новини» з посиланням на телеканал ICTV.

Журналістом вдалося зустрітися з бізнесменом. За словами Суворова, його силою змусили сісти в автомобіль і повідомили, що везуть в обласну податкову давати покази.

«Почали тиснути психологічно, вимагаючи підписати відмову від своєї фірми, погрожували розправою і тортурами», – повідомив він.

Раніше, ще на початку травня українська компанія ТОВ «Софт Оіл» підписала контракт на постачання оливи базової в Україну. Уже в 20-х числах травня в Миколаїв прийшли два танкери з товаром. З дозволу і під контролем митниці товар злили, також відібрали зразки для лабораторних аналізів. Вже 28 травня лабораторія видала висновок, що декларант правильно визначив код товару. Це повністю підтверджувало митні декларації на імпорт. «Українські новини» зазначають: «Софт Оіл» навіть оплатила першу частину зборів до бюджету – 8 млн грн. Однак, за день до цього директор компанії просто зник, а вантаж опинився заблокований за клопотанням Податкової міліції Дніпропетровської області.

19 червня представники компанії «Софт Оіл» та адвокати провели брифінг, де оприлюднили інформацію, що співробітники Дніпропетровської фіскальної служби викрали директора їхнього підприємства Кирила Суворова. Вони також звернулись до ДБР з вимогою відкрити за цим фактом кримінальну справу. Власник компанії Дмитро Олійник заявив, що Суворова викрали співробітники фіскальних органів Дніпропетровської області з метою вимагання. З цієї ж причини вони і заблокували вантаж на митниці.

Як з’ясувалося пізніше, під тиском Суворов підписав папери. Але замість камери потрапив на заміську базу під охорону, як заручник. Поки його шукали родичі, на майно «Софт Оіл» наклали арешт рішенням районного суду Дніпра. Працівники компанії подали заяви про зникнення в правоохоронні органи, але реакції не отримали.

«Зверталися до всіх можливих інстанцій –  і до судів, і до райвідділів, і до ДБР, у податкову зверталися – тому що знали, що порушено кримінальне провадження. Нам відповідали: «ні, у нас його немає», – розповів Дмитро Олійник.

Незабаром невідомі шантажисти почали вимагати викуп за зняття арешту. Як зазначив Олійник, просили надати «фінансову підтримку податковій міліції», яка вимірювалась декількома сотнями тисяч доларів.

Загалом Кирило Суворов провів у полоні податківців понад 3 тижні.

Як з’ясував адвокат сім’ї викраденого Єгор Латайко, Суворова тримали в ув’язненні по черзі на двох заміських базах відпочинку. Викрадення, неможливість зв’язатись із рідними, пресинг і насильницьке утримання фіскали згодом назвали «програмою захисту свідка».

У статті наголошують: Суворову вдалося втекти з-під варти. Тепер він має намір використовувати всі можливості правосуддя, щоб покарати власних викрадачів.

Після цих подій рішення суду про арешт майна фірми було скасовано в терміновому порядку, а апеляція адвокатів ТОВ «Софт Оіл» задоволена. Як повідомляють журналісти, перипетії справи вже зацікавили Держбюро розслідувань. Керівництво фірми подало заяву про свавілля податківців до всіх правоохоронних органів, в тому числі ГПУ і СБУ.

Loading...