Новини » Політика 2 липня, 2019, 23:29
Обов'язковий призов Гриценко хоче замінити мільйоном бійців тероборони
ZIK
ZIK

Після скасування примусового призову до контрактної армії потрібно додати ще резерв постійної готовності і територіальну оборону. Остання складова має налічувати близько мільйона людей.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Ведуча програми зауважила, що гість програми багато років обіцяє, що якщо прийде до парламенту, то буде відміняти примусовий призов. Зокрема вона поцікавилася, якщо це зробити, то хто тоді буде захищати країну і як можна буде це компенсувати. Пан Гриценко пояснив, що це можна компенсувати введенням резерву постійної готовності і системи територіальної оборони.

«Після скасування примусового призову буде вводитися добровільна контрактна армія і до неї додадуться ще дві складові. Одна існує і зараз, але вона не розгорнута  це резерв постійної готовності. Людина може підписати контракт з Міністерством оборони і прикріпитися до конкретної військової частини. Ця людина повинна знати, що у випадку загрози вона має обов'язок мобілізуватися. Схожий принцип існує в системі національної гвардії США, там юристи, журналісти у випадку небезпеки включаються і проходять підготовку. В Україні цей резерв буде налічувати 12-15 тисяч людей», – зазначив ексміністр оборони.

Також, за його словами, інший дуже важливий компонент і найбільш чисельний  це розгалужена система територіальної оборони, яку треба розгортати поетапно, насамперед в тих областях, де є найбільша загроза, а далі – по всій країні. Зокрема він зауважив, що її будуть складати ті, хто пройшов базову військову підготовку, хто пройшов шість хвиль мобілізації або службу в усіх силових структурах.

«Це люди, які не хочуть носити форму і зброю щодня, які живуть нормальним цивільним життям, але якщо є небезпека і держава їх кличе, то вони беруть зброю і захищають свою домівку, нікуди не виїжджаючи. Вони захищають свою школу, свій бізнес і свою ферму. Цей компонент територіальної оборони в десять разів більший, ніж добровільна контрактна армія, яка постійно знаходиться в стані бойової готовності. Їх буде близько мільйона людей», – наголосив Гриценко.

Нагадаємо, що від отриманих травм помер військовий медик, поранений на Донбасі під час обстрілу бойовиками з ПТРК автомобіля «Хаммер».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 17:02 :27