live

Не варто мати надочікувань від поїздки Зеленського до Канади, – дипломат

ZIK

Основна причина поїздки Володимира Зеленського до Канади пов’язана з проведенням у Торонто чергової конференції. Фактично, повинен відбутися обмін думками, з можливістю зафіксувати позиції. Але якихось конкретних досягнень та домовленостей у Канаді не буде, як і можливих розбіжностей у діалозі з діаспорою.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів дипломат Василь Філіпчук.

«Я б особливих надочікувань не мав від візиту Зеленського до Канади. Оскільки, основна причина його поїздки пов’язана з проведенням у Торонто чергової конференції»,  – сказав Філіпчук.

За його словами, ця зустріч нічим не відрізнятиметься від попередніх, які відбулися у Британії та Данії. Адже там обговорення зводилось до питання ситуації в Україні і прогресу у здійсненні реформ. І такий же обмін думками повинен відбутися в Канаді.

«Так, це важливо, що подібні заходи відбуваються і президент країни бере у них участь. Але це є формат для того, щоб взагалі зафіксувати позиції і визначити, які пріоритети є в української влади. Бо якихось конкретних досягнень та домовленостей у Канаді не буде», – вважає він.

Що ж до зустрічі Зеленського з діаспорою, то дипломат наголосив на тому, що вона підтримує будь-який вибір українців.  

«Діаспора, особливо у Канаді, є патріотичною та сконцентрованою насамперед на підтримку України. Тому я думаю, що попри ті чи інші передвиборчі симпатії, там зараз немає жодного сумніву у тому, що Зеленський є главою Української держави. А отже має користуватися підтримкою з боку української діаспори», – наголосив Філіпчук.

Тому він вважає, що не варто очікувати якихось труднощів у спілкуванні між президентом України та діаспорою. Хіба що будуть якісь незрозумілі випади.

«Президент добре усвідомлює виклики і те, як треба вести діалог з українською діаспорою. Адже є розуміння,що вона була завжди патріотичною і підтримувала українську державність», – додав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський прибув з офіційним візитом до Канади. Він має зустрітися з главою МЗС Канади Христею Фріланд, прем’єр-міністром Джастіном Трюдо, спеціальним представником США Куртом Волкером, єврокомісаром Ельжабетою Беньковською.

Окрім того, він візьме участь в церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору та зустрінеться із керівництво Конгресу українців Канади та Світового конгресу українців.Loading...
Loading...
Loading...