live

Сумнівно, що повернення РФ в ПАРЄ автоматично звільнило б наших моряків, – Щербина

Питання повернення РФ в ПАРЄ і звільнення військовополонених українських моряків справді проговорювались у перемовинах між світовими лідерами та Путіним. Однак, сумнівно, що після голосування у Раді Європи моряки мали б автоматично повернутись додому.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив головний редактор «РБК-Україна» Сергій Щербина.

Він підкреслив: сумнівно, що питання повернення РФ у ПАРЄ і визволення українських моряків були пов’язані між собою в автоматичному режимі.

«Думаю, вони дійсно проговорювались. Із цього приводу була якась комунікація між світовими лідерами і Путіним. Однак, не думаю, що там все автоматично – мовляв, повертаємо РФ в ПАРЄ, а наступного дня в Борисполі чекайте українських моряків», – зазначив Щербина.

Окрім того, він зауважив: справді Кремль робив пастку, пропонуючи віддати українських моряків, за умови того, що наша держава, практично, судитиме їх за законом РФ на території України.

«Такий суд означав би визнання юрисдикції російського закону над Кримом. Україна цього не може дозволити. Та існує дуже абстрактна юридична дискусія про те, що в Україні норми міжнародного права є більш привілейовані, ніж національне законодавство. За твердженням певних юристів, Україна могла б це використати в суді, заявивши, що, за міжнародним правом, Крим – це Україна, тож моряки вільні», – розповів редактор «РБК-Україна».

Однак, він підкреслив: це примарна юридична дискусія. Натомість росіяни намагались продемонструвати, ніби Україна визнає юрисдикцію РФ над півостровом. Тож нота, яку відправило українське МЗС, на думку експерта, є правильним і справедливим кроком.

«Там вони розкрили цю пастку росіян і сказали, що Україна не визнає цю юрисдикцію», – наголосив Щербина.

Водночас він додав: за деякими свідченнями, команда Зеленського не думала на це погоджуватись, хотіли лише «піти в розмову». Мовляв, таким чином намагались продемонструвати світу свою готовність до діалогу та підлість РФ.

Однак, мені важко сказати, який підхід тут був би більш правильним та більш коректним», – підкреслив Сергій Щербина.

Як повідомлялось раніше, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба підтвердив, що серед умов, які РФ повинна була виконати для повернення до ПАРЄ, було звільнення українських полонених моряків, однак згодом європейці відступили від цієї вимоги.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...