Новини » Спорт 30 червня, 2019, 21:42
Сергій Бубка: Українці можуть пишатися здобутками збірної на Євроіграх-2019 у Мінську
Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка / noc-ukr.org
Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка / noc-ukr.org

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка підбив підсумки участі команди України на других Європейських іграх-2019, що вчора, 30 червня, завершилися в Мінську.

«Українці можуть пишатися здобутками збірної. Ці десять днів наші спортсмени дарували неповторні моменти радості й гордості своїм співвітчизникам, перемагаючи на славу України. Виступ нашої команди на Іграх в Мінську є феєричним. 51 здобута медаль і третє загальнокомандне місце серед 50-ти країн Європи – чудовий підсумок. Попри те що порівняно з минулими Іграми-2015, де розігрувалось 243 комплекти нагород, зараз програма змагань передбачала лише 200, збірна України перевершила всі попередні показники, зокрема здобуто 16 золотих нагород, що вдвічі більше ніж у Баку-2015. Ми дійсно маємо гарний потенціал і потужні спортивні традиції, а Україна є великою спортивною європейською державою. Такі перемоги об’єднують націю», – наголосив головний олімпієць країни.

«Якраво перемагали дзюдоїсти Дарія Білодід і Георгій Зантарая, отримавши одразу і золоті нагороди чемпіонату Європи. Значний внесок до скарбнички збірної зробили самбісти на чолі з чемпіонкою Ігор Анастасією Сапсай. Вже привчили нас до яскравих успіхів боксери. Впевнено подолав всю дистанцію змагань наш суперважковаговик Віктор Вихрист, а фінальний бій Олександра Хижняка став, на мою думку, справжньою прикрасою Ігор. Борцівська школа продовжує прославляти Україну, свідченням чому стали золоті нагороди Юлії Ткач і Жана Беленюка, який вразив не лише рівнем своєї боротьби, а й виконанням гопака. Разом з досвідченим Олегом Верняєвим, який попри тривале відновлення після травми продемонстрував високу майстерність і волю до перемоги, на найвищу сходинку п’єдесталу зійшла і юна та талановита Анастасія Бачинська. Справжньою прикрасою стали перемоги наших легкоатлетів у видовищному фіналі на очах у переповненого стадіону. Феєрично виступили каратисти Аніта Серьогіна і Станіслав Горуна, який здолав у вирішальному поєдинку уславленого суперника із Азербайджану. Незважаючи на вкрай складні умови, екіпаж байдарки-двійки у складі Марії Повх і Людмили Кукліновської був на фініші першим. Також першою стала Ганна Соловей в гонці за очками. Вони та усі інші наші спортсмени віддали всі сили і майстерність, щоб досягти максимального результату», – відзначив Сергій Бубка.

Президент НОК висловив глибоку вдячність усім спортсменам збірної, тренерам і фахівцям, лікарям та масажистам, владним структурам і спортивним організаціям, а також менеджерам спорту, завдяки яким на престижному форумі усієї Європи на честь українських перемог лунав гімн та піднімався прапор нашої країни.

Сергій Бубка також відзначив, що чудовий виступ українців на ІІ Європейських іграх-2019 є гарним фундаментом підготовки до Ігор ХХХІІ літньої Олімпіади 2020 року в Токіо.

«Найближчий час є відповідальним етапом кваліфікаційного відбору та завоювання ліцензій на Олімпійські ігри наступного року. Зараз вкрай важливо забезпечити максимальну підтримку з боку держави, місцевих органів влади, об’єднати та консолідувати зусилля всіх спортивних структур, спонсорів і партнерів, щоб забезпечити належну якісну підготовку до Ігор-2020 в Токіо», – підкреслив президент НОК.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 11:33 :36