ОРДЛО – як французький Ельзас: Журавський назвав рецепт звільнення окупованої частини Донбасу

ZIK

Ельзас 47 років належав Німеччині. Але французи в цей час заявляли, що це їхня територія, що там живуть їхні люди. У підсумку Ельзас повернувся до Франції. Тобто нам треба зробити так, щоб стандарти життя в Україні були значно вищі, а тарифи – нижчі. Тоді ця частина України буде привабливою. Ось «ключик» до повернення.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Професор Журавський переконаний: для того, щоби окупована частина Донбасу повернулася до України, перш за все треба подумати про наближення до України людей.

«Нам потрібно змінити риторику. Там живуть наші громадяни. Наприклад, Ельзас. Він 47 років належав Німеччині. Була анексія. Але французи в цей час завжди заявляли, що це їхня територія, що там живуть їхні люди. У підсумку в 1917-му році Ельзас повернувся до Франції. Розумієте? Не можна допускати до влади таких людей як Рева, який каже, що там живуть «мерзотрники». Хто ж повернеться?», – зауважив Віталій Журавський.

Ще один шлях до повернення окупованого Донбасу, на думку академіка, – це високі соціальні стандарти в Україні.

«Станом на 1 січня 2014-го року на непідконтрольній частині Донбасу було мільйон 300 тисяч пенсіонерів. Зараз там українську пенсію отримує лише 500 тисяч пенсіонерів. Це не правильно. Люди ж самі зробили на цю пенсію. Треба виплачували пенсії і регресні виплати. Тим самим ми будемо наближати людей до України, відтак, будемо наближати ту територію.

Тобто треба зробити так, щоб життя в нашій Україні, стандарти цього життя, були значно вищі, а тарифи – нижчі. Потрібно збільшити і зарплати. Тоді ця частина України буде привабливою. Ось «ключик» до повернення»,– наголошує академік Віталій Журавський.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ, що дозволяє жителям окупованих територій України – псевдореспублік «ДНР» і «ЛНР» – отримати громадянство РФ у спрощеному порядку.

У відповідь Україна звернулася до Ради Безпеки ООН. Офіційний Київ вважає, що цей зухвалий крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостям.

Loading...