Новини » Політика 30 червня, 2019, 1:01
Чубаров назвав умову відновлення подачі води у Крим: виведення російських військ
ZIK
ZIK

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія, як «країна-окупант», повинна бути «максимально покарана за свої злочини».

Про це він сказав в ефірі Радіо Крим.Реаліі, передає УНН.

«Ми зробили все, щоб Крим був максимально дорогим для утримання російським окупантом. Події останніх років показують, які величезні ресурси Росія вкладає в утримання півострова... Ми усвідомлюємо, що подальша відмова від поставок води не просто ускладнює життя окупантам, але має і вплив на екологічну ситуацію. Але коли йде війна між двома державами, дуже важливо, щоб питання, пов’язані з безпекою багатьох людей, вирішувалися не однією стороною в формі ультиматумів – тобто Росією. Російська держава в особі Путіна і інших політиків завжди хоче поставити на коліна і західних політиків, і українську держава, ставлячи їм ультиматуми», – заявив Чубаров.уВідповідаючи на питання, за яких умов материкова Україна може дати воду Криму, Чубаров заявив, що «умова всього лише одна – конкретний план деокупацію Криму на стіл, коли ми бачимо етапи, дати, хроніку виведення російських військ».

«Тільки прямі переговори про це. Вода – після деокупацію або в момент деокупацію як мінімум», – сказав глава Меджлісу кримськотатарського народу.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові. Влада Криму регулярно закликають жителів півострова економити воду.

 

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 18:15 :34