Витяги у Карпатах. Як контролюється безпека на підйомниках

ZIK

Минулого року на канатному витязі на горі Високий Верх сталася пожежа. Одна з основних версій рятувальників – був кинутий недопалок туристом. Вже зараз там зелена трава та розчищені стежки, які не нагадують про пожежу влітку 2018-го. Але проблема займання пожежі з легкої руки людини залишається. Тому керівництво витягів взялось самотужки наводити лад.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне. Львів» на телеканалі ZIK.

Родина Гетунів, яка бачила наслідки пожежі на горі Високий Верх, досі пам’ятає їдкий запах горіння у горах.

«Ми були біля гори якраз зразу після того, як все горіло. Так сумно було, бо працівники розповіли, що це людський фактор», – розповіла туристка Тетяна Гетун.

«Ми приїхали подивитись на красу й стало образливо за таку ситуацію», – додав турист Дмитро Гетун.

Подружжя вп’яте повертається сюди, кажуть – набираються тут особливих сил на весь рік.

Минулорічна пожежа на горі Високий Верх туристів не відлякала. У пікові дні на крісельному витязі підіймається близько півтори тисячі людей.

«Я вже не вперше піднімаюся канатною дорогою і не боюся. Хочу ще», – прокоментувала туристка Неля Мочерад.

Люди, які обслуговують витяг, кажуть, що після пожежі почали облаштовувати під’їзні дороги до кожної станції, аби рятувальники на спецмашинах могли туди дістатися та погасити вогонь. Також замінили насоси до гідрантів, щоб вода йшла під великим тиском і швидко заповнювала цистерни. Навіть організувалися, щоб самотужки реагувати на небезпечні ситуації.

«Щоб швидко реагувати, у нас є мобільна бригада. Також є авто ГАЗ-66, який прижився і є кращим всюдиходом у Карпатах. Як тільки бачимо дим, навіть як розпалюють шашлик, то контролюємо», – розповів начальник комплексу канатних доріг Леонід Букартик.

Таким чином встигають запобігти поширенню вогню і локалізувати займання до приїзду пожежників. А кожному туристу перед користуванням витягом працівники нагадують про небезпеку куріння.

Нагадаємо, протягом 2019-2020 років на території Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської областей України та Підкарпатського воєводства Республіки Польща реалізовуватимуться спільні проекти із загальним бюджетом 597,3 тис. євро, з яких грант ЄС – 537,585 тис. євро.

Юлія Бундз, Андрій Ролюк, «Перші про головне. Львів»

 Loading...