Новини » Політика 29 червня, 2019, 20:50
У Словаччині розвідка зафіксувала активність спецслужб Росії і Китаю

У 2018 році у Словаччині виявили антисловацьку діяльність російських та китайських агентів. Про це йдеться у звіті, опублікованому у п’ятницю словацькою розвідкою SIS. У документі також зафіксовані зв’язки судів і поліції зі злочинними групами.

Про це повідомляє Польське радіо.

«Діяльність російських розвідувальних служб була спрямована проти інтересів Словаччини як члена Європейського Союзу і НАТО. Представники російської розвідки, котрі діють на території Словаччини під дипломатичним прикриттям, намагалися завербувати співробітників у центральних органах державної влади, службах безпеки, а також у секторах енергетики та оборони», - зазначено у документі Словацької інформації служби (SIS).

Мас-медіа нагадали у зв’язку з цим, що у листопаді 2018 року прем’єр Петер Пеллеґріні поінформував журналістів про витурення з країни російського дипломата, військового аташе Російської Федерації, який діяв на шкоду Словаччини як члена НАТО. Рішення було прийнято після одержання інформації від словацької військової контррозвідки.

За повідомленням SIS, Словаччиною цікавилися також китайські спецслужби.

«Йшлося про одержання даних про інформаційні технології і телекомунікації», - написано у звіті.

Звернено теж увагу на дедалі більше зацікавлення іноземних спецслужб словаками, котрі живуть і працюють за кордоном, зокрема дипломатами.

На додаток, словацька розвідка розкрила свої підозри, пов’язані із контактами, які злочинні групи зберігали із деякими представниками правосуддя та поліції. SIS підозрює корупцію під час одержання євросоюзних дотацій та вказує на підозрілі перекази великих сум коштів між словацькими та іноземними фірмами, що, як вважається, ймовірно пов’язано із податковими шахрайствами та відмиванням брудних грошей.

У документі підкреслено, що у межах боротьби з організованою злочинністю більшу увагу присвячено діяльності подібних груп на словацько-українському кордоні. За словами SIS, там діють злочинні організації, котрі співпрацюють із українськими бандами, котрі займаються контрабандою, незаконною міграцією, торгівлею фальшивих документів та банкнот, а також зброї і наркотиків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 02:07 :38