Новини » Політика 28 червня, 2019, 21:01
Михальчишин про кордон: Від СБУ не варто чекати результатів там, де вона їх не може дати
ZIK
ZIK

Спецслужба взагалі не повинна бути дотичною до боротьби з контрабандою. Адже присутність СБУ на кордоні і в зоні митного контролю має здійснюватись виключно в рамках контррозвідувальної діяльності.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK заявив громадський діяч Юрій Михальчишин.

«Мене дуже потішило, коли я читав новину про доручення президента призначеному тимчасово виконуючим обов’язки СБУ прозвітувати за два тижні щодо результатів діяльності цього відомства по боротьбі з контрабандою», – сказав Михальчишин.

Він наголосив, що спецслужба взагалі не повинна бути дотичною до контрабанди. Бо присутність СБУ на кордоні і в зоні митного контролю має здійснюватись виключно в рамках контррозвідувальної діяльності.

«Там, де є гроші, повинна працювати служба фінансових розслідувань, яка мала б повністю централізувати собі усі проблемні сфери боротьби з явищами, які визначаємо зараз як контрабанда, хоча знаємо, що вона в нас декриміналізована», – наголосив він.

Так само, на його думку, було б марно покладати відповідальність на СБУ стосовно боротьби з корупцією.

«Я нагадаю, що в нас вже чотири роки, згідно із законом про запобігання корупції, спецслужба не є спеціально уповноваженим суб’єктом по боротьбі з корупцією. І тому те, що здійснювало, так зване, Головне управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю, зокрема в рамках незаконних, як потім виявиться, оперативно розшукових дій на підставі відомчих нормативно-правових актів, які не передбачені законом про боротьбу з корупцією, все буде скасовано в судах як зловживання службовими повноваженнями», – наголосив Михальчишин.

Окрім того, не треба забувати, що від спецслужби не варто чекати результатів там, де вона їх не може дати. Бо, за його словами, спецслужба, це контррозвідка, боротьба з підривною діяльністю, шпигунством і тероризмом.

«Єдине, що можливо на кордоні, там потрібна функція боротьби з міжнародними транснаціональними організованими злочинними угрупуваннями, які використовують корупцію як метод інфільтрації в державну систему органів виконавчої влади України. Саме там спецслужба може бути доречною, ефективною і головне – потрібною», – зазначив він.

А щодо проблем митниці, він вважає, що будь-який бізнесмен може навести чимало прикладів.

Зокрема будь-який бізнесмен наголосить на тому, що існує довільне визначення вартості митних платежів, недосконала класифікація товарів. Тобто коли свавільно можуть посадові особи митниці на власний розсуд встановлювати величину митних зборів і таким чином штучно, в ручному режимі гальмувати нормальну господарську життєдіяльність цих суб’єктів підприємницької діяльності. Тому є дуже простий вихід – повна уніфікація законодавства, виключення суб’єктивного фактора й головне – треба нарешті їх садити за кримінальні злочини», – додав Михальчишин.

 Нагадаємо, під час заходів прикордонного контролю пасажирів у пункті пропуску «Бориспіль» прикордонники не пустили російського політика, який прилетів рейсом із Риги в столичний аеропорт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 12:21 :29