Новини » Світ 28 червня, 2019, 14:29
У США політики у спілкуванні з виборцями теж обирають популізм, – Гурківська
ZIK
ZIK

Питання, чи матиме зустріч Трампа і Путіна для України якийсь результат є дуже складним. Тому що для США дуже важливо показати водночас свою демократичність, але й самому Трампу також треба продемонструвати, що він захищає інтереси американців, особливо напередодні виборів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповіла засновниця ГО «Незалежний центр аналізу політики» Альона Гурківська.

«Дональд Трамп зараз готовий зробити все, щоб США були на дуже високому економічному рівні. Тому він, фактично, балансує, коли проводить зустріч із Путіним», – сказала Гурківська.

Вона зазначила, що зараз дуже важко обговорювати те, чи матиме зустріч Трампа і Путіна для України якийсь результат. Тому що для США дуже важливо показати водночас і свою демократичність, і захист власних інтересів.

«Напередодні виборів Трамп хоче показати, що він передусім захищає інтереси американців. Тому щодо позитивних зрушень для України, це дуже важке питання. Ми, звичайно, сподіваємося, що Трамп скористається можливістю і допомагатиме Україні, але ми маємо розуміти, що у США теж є свої пріоритети», – вважає вона. 

Що ж до позиціонування американської влади як інструменту для вирішення демократичних проблем інших держав, на її думку, виникають питання, наскільки це цікавить їхніх виборців.

«Ми маємо розуміти, з чим саме американці асоціюють Україну. Вони знають про гучну справу Манафорта, серіал «Чорнобиль» і деякі з них знають, що є війна. Тобто більшість розуміє, що ведуться військові дії, але хто, що, де і як – незрозуміло. Тому є досить негативна конотація в цьому контексті для України. Бо ми бачимо, що навіть Джо Байден буде акцентувати свою увагу на цій темі для того, щоб вийти на зовнішньополітичну арену і показати, що він класний дипломат та фахівець», – вважає Гурківська.

З іншого боку, вона наголосила, що в США є політики, які теж обирають популізм для спілкування зі своїми виборцями. Але вона не вірить, що Трамп зможе повністю відкинути питання Україні зі свого пулу.

«Україна цікавить Трампа, тому що за допомогою нашої країни відбувається демонстрація сили. І РФ теж варто розглядати в цьому контексті. На жаль, виглядає на те, що наша держава опинилася в зоні інтересів держави-агресора і виходить так, що інший сильний гравець хоче її захистити для того, щоб показати, що він домінує на зовнішньополітичній арені. Тому ми розуміємо, що боротьба тягнеться ще з часів Холодної війни і є дуже натягнені стосунки», – додала вона.

Нагадаємо, сьогодні у японському місті Осака розпочався саміт G20.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 21:03 :37