Новини » Політика

Скорочення міністерств: Фірсов відреагував на ініціативу влади

ZIK

Українські міністерства перетворили на торги квотами для різних політичних сил, щоб вони могли призначати в уряд своїх людей.

Це заявив народний депутат України VII-VIII скликань Єгор Фірсов у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

На думку політика, сьогоднішні рейтинги кандидатів, які можуть зайняти крісло прем’єр-міністра, не є показовими, адже все буде залежати від конфігурації сил у майбутньому парламенті.

«Громадяни мають розуміти, що прем’єр – це людина, яка працює колегіально й спирається на рішення Кабміну та більшість у парламенті. Тому все буде залежати від тих політичних сил, які пройдуть до Ради, а зокрема від їхньої конфігурації в парламенті», – впевнений Єгор Фірсов.

Окрім цього, він підтримує рішення нової влади щодо суттєвого скорочення міністерств, а відповідно – і Кабінету Міністрів.

«Уже давно потрібно було прийняти рішення про скорочення міністерств і комітетів у парламенті. Якщо Кабмін сьогодні формується із 18-ти міністрів, то у Верховній Раді налічується 33 комітети – це дуже багато. Я впевнений, що навіть суттєве скорочення не паралізує роботу цих органів», – вважає Фірсов.

Ексдепутат зауважив, що практика європейських країн підтверджує ефективність та успішність урядів навіть за наявності 8-10 міністерств.

«В Україні міністерства перетворили на торги квотами для різних політичних сил, щоб вони могли призначати в уряд своїх людей. Саме тому деякі функції сьогодні можуть дублюватися двома-трьома міністерствами.

Зокрема не зрозуміло і дотепер, чим займається Міністерство інформаційної політики або ж Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України? На мою думку, виконавчу гілку влади потрібно скоротити до щонайбільше 12-13 міністерств», – запропонував Єгор Фірсов.

Нагадаємо, заступник глави АП Олексій Гончарук заявив, що Адміністрація Президента України розглядає можливість скорочення низки міністерств і має намір найближчим часом підготувати проект коаліційної угоди.

Loading...