Новини » Політика 28 червня, 2019, 11:02
Брат військовополоненого Веремейчика: Його забрали не шахтарі, а професійні військові
ZIK
ZIK

Родичі військовополоненого Якова Веремейчика не знали, за яких обставин той потрапив у полон – їм не розповідали про результати службового розслідування. Окрім того, СБУ не реєструвала їхніх звернень, перекидаючи відповідальність на поліцію. Однак, на сході відбувається не внутрішній конфлікт, а зовнішня агресія, тож це компетенція саме Служби безпеки.

Про це в ефірі проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів брат військовополоненого Якова Веремейчика Богдан Муха.

Він розповів: коли Яків потрапив у полон, кинув усі сили, щоб активізувати державні органи в напрямку його звільнення та проведення оперативно-розшукових заходів.

«Мої сили були акумульовані на відкриття кримінального провадження і оперативно-розшукової справи. Рідня мені повністю довіряла. Можливо, не у всьому погоджувалась, однак вона свято вірила в те, що я роблю правильно», – розповів Муха.

Він зазначив: родина не знала, за яких обставин Веремейчик потрапив у полон, хоча за цим фактом проводилось службове розслідування.

«Ми вичекали, поки воно завершиться: нам говорили, що його веде то СБУ, то військова частина. Вони перекидали одне на одного. У відповідь на офіційні звернення нам казали, що ніхто нічого не надасть», – зазначив брат полоненого.

Він підкреслив: конфлікт на сході – не внутрішня справа держави, адже йдеться про зовнішню агресію. Тож це питання національної безпеки, яке у компетенції СБУ.

«Тому я взяв дружину та батька і повів їх у СБУ з вимогою зареєструвати повідомлення про вчинення злочину по факту того, що брат потрапив в полон. Однак управління СБУ у Волинській області не зареєструвало наше звернення в порядку кримінально-процесуального законодавства. Я вимушений був там підняти скандал», – зізнався Муха.

За його словами, посадовців СБУ, які не захотіли реєструвати звернення, так і не вдалось притягнути до відповідальності.

«Там не виявили порушень. Тобто, в нас есбеушники недоторкані», – обурювався родич Веремейчика.

Окрім того, коли вдалось відкрити кримінальне провадження, Богдана Муху так і не визнали потерпілим у цій справі, хоча й цього вимагала уся сім’я.

«Потерпілий має доступ до матеріалів кримінального провадження. Робилось що завгодно, та мене потерпілим не визнавали», – зазначив пан Богдан.

Він підкреслив: намагався діяти активно і, навіть, розміщав у соцмережах матеріали, як воює за свого брата.

«Є фільм «Викуп» із Мелом Гібсоном, там захопили сина банкіра. Однак той не став йти на переговори і заявив всьому світу, що його дитину викрали. Я діяв по такому ж принципу – хотів, щоб весь світ знав, що Яша в полоні. Хотів довести усім, де тільки можна, що таке є, і, безумовно, спонукати громадськість активно втручатись», – наголосив Муха.

Однак, він додав: Яків є йому братом «у третьому поколінні». Тож не міг діяти лише на власний розсуд, а мусів узгоджуючи все із батьками та дружиною Веремейчика.

«Однак, якби це, наприклад, був мій син, я б нікого не слухав. Репетував би всім і кожному», – переконував Муха.

Він підкреслив: встановив би осіб, які були в складі ворожої ДРГ і оприлюднив би інформацію у ЗМІ.

«Як на мене, встановити це – не така велика проблема. Мого брата полонили не шахтарі, це були професійні військові», – підкреслив Богдан Муха.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 00:25 :43