Новини » Політика 27 червня, 2019, 14:49
Фірсов назвав єдину особу, яка ухвалює в Росії рішення щодо полонених
ZIK
ZIK

Росія навмисно затягувала процес обміну заручниками, щоб спекулювати цим питанням саме під вибори, мовляв, дивіться, який Медведчук молодець, – звільняє заручників.

Це заявив народний депутат України VII-VIII скликань Єгор Фірсов у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Політик нагадав за журналіста Станіслава Асєєва, відомого під псевдонімом Васін, який ще з травня 2017 року перебуває в полоні «ДНР».

«Станіслав перебуває в жахливих умовах, але найбільша проблема, що до самопроголошених республік ДНР/ЛНР не пропускають міжнародних спостерігачів – ні представників ООН, ні Червоного Хреста, ні ОБСЄ», – наголосив Єгор Фірсов.

Відтак він підкреслив, що дуже важливо не забувати абсолютно про всіх полонених – як у тюрмах Росії, так і тих, хто в полоні на окупованих територіях.

«Головна позиція має бути такою, щоб обмін відбувся виключно на рівні держави у форматі «всіх на всіх». Тільки тоді це буде максимально ефективно та чесно. Також важливо, щоб це відбувалося без будь-яких спекуляцій», – зауважив Фірсов.

На його думку, російська сторона має певні стратегії, як можна використовувати українських полонених для досягнення цілей Кремля.

«Ми виходили на людей різного рівня, зокрема і на топ-політиків, і була навіть спроба викупити Станіслава. Але за ці два роки у мене склалося чітке враження, що рішення про звільнення заручників особисто приймає Путін. Тобто всі ці історії про ватажків ДНР і ЛНР нічого не вирішують.

Також зрозуміло, що Росія навмисно затягувала процес обміну заручниками, щоб спекулювати цим питанням саме під вибори, звільнивши кількох полонених, мовляв, дивіться, який Медведчук молодець, – звільняє заручників», – зазначив Єгор Фірсов.

Як повідомляли, президент США Дональд Трамп підніме питання звільнення українських заручників на полях саміту «Великої двадцятки».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 14:40 :08