Новини » Світ 26 червня, 2019, 12:48
Зробити світ чистішим: Великобританія показала свій перший водневий поїзд

У Великобританії модернізували поїзд 2006 року і перетворили його на громадський транспорт, який працює на водневому паливі.

У Сполученому Королівстві знаходиться найдовша залізнична мережа. Але, незважаючи на це, майже 50 відсотків доріг країни не електрифіковані і по ним ходить величезна кількість дизельних поїздів, пише Naked science.

Так як поїзди споживають багато палива, вони, відповідно, виробляють велику кількість вуглекислого газу, забруднюючи навколишнє середовище і впливаючи на клімат. Великобританія, як і багато інших країн, має намір з часом знизити забруднення атмосфери, в тому числі скоротивши кількість дизельних поїздів.

Одним з варіантів вирішення цієї проблеми може бути запуск локомотивів на водневому паливі. Один з таких –поїзд під назвою HydroFlex – представили на виставці Rail Live 2019 Великобританії.

HydroFlex побудований на базі поїзду класу 319/4, який випускався в період з 2000 по 2006 рік. За словами розробників, поїзд може рухатися не тільки за рахунок використання водню, але і за допомогою електрики.

Сам поїзд складається з чотирьох вагонів, один з яких повністю виділений під акумуляторні літій-іонні батареї, паливну комірку і бак зі стисненим воднем. Склад, за задумом, буде універсальним: він призначений для руху здебільшого по електрифікованій залізниці, але при необхідності може перемикатися на «водневий режим». Виробники тільки готуються почати випробування поїзду на залізниці.

Нагадаємо, у Німеччині запустили перший в світі пасажирський водневий потяг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 23:39 :46