Новини » Політика 26 червня, 2019, 12:00
В Україні найбільше зареєстрованих партій серед країн Європи – 352

В Україні наразі існує 64 політичні партії, реєстрацію яких слід скасувати через недотримання вимоги про участь у парламентських та президентських виборах протягом десяти років.

Про це заявив директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко на презентації в Укрінформі дослідження МПЦД «ТОП-20 активних та ефективних партій України», повідомляє Укрінформ.

«В контексті аналізу електоральної активності варто згадати статтю 24 Закону України «Про політичні партії», яка містить вимогу до політичної партії брати участь у виборах на загальнонаціональному рівні – народних депутатів і Президента протягом десяти років. Якщо вони не виконують цю вимогу, це є підставою для Мін’юсту звернутися до суду з поданням про анулювання. На сьогоднішній день ми нарахували 64 партії, реєстрацію яких варто було б скасувати», – сказав Петренко.

Він поінформував, що Україна посідає перше місце в Європі за кількістю зареєстрованих політичних партій – 352.

Для порівняння, Петренко повідомив, що, приміром, у Словаччині зареєстровано 56 партій, Румунії – 124, Російській Федерації – 77, Молдові – 45, Латвії – 73, Литві – 38.

Водночас експерт акцентував, що довіра населення до політичних партій попри їх велику кількість перебуває на дуже низькому рівні. У цьому контексті він навів дані соціологічного дослідження Центру Разумкова, проведеного з 21 по 26 березня, згідно з яким 76% українців не довіряють політичним партіям, а близько 60% наших співгромадян вважають, що жодна з партій не захищає їхні інтереси.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 05:26 :58