Новини » Львів 26 червня, 2019, 20:40
У Львові представили рештки унікального галицького мамонта
ZIK
ZIK

У Львові представили унікальний скелет мамонта, якому 24 тисячі років. Дослідники розповідають: рештки тварини знайшли понад століття тому на Івано-Франківщині, тоді селяни хотіли використати їх на власні потреби, однак через суди чиновникам таки вдалось відвоювати знахідку.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне. Львів» в ефірі телеканалу ZIK.

У Львівському природознавчому музеї представили унікальний скелет найбільшого створіння льодовикового періоду – мамонта. Рештки тварини знайшли в озокеритовій шахті села Старуня на Івано-Франківщині. Науковці з’ясували: їм 24 тисячі років.

«На свіжому повітрі він простояв, скажімо, понад 100 років. Тож кістки вже втратили свої певні властивості. Сама реставрація полягала в обробці смолами для того, щоб він міг ще 100 років простояти», – каже директор природознавчого музею Тарас Яницький.

Це перший мамонт, якого знайшли на Галичині. Саме тому експозиція викликала ажіотаж серед львів’ян.

«Я цю виставку чекала вже давно, тому що працюю екскурсоводом у Львові, ми чекали її з нетерпінням. Цікаво ж, що було до нас, що ходило по землі, допоки не було людини», – каже відвідувачка виставки Наталія Мацелюх.

Кума пані Наталії багато років досліджує історію мамонтів, тому розповіла подробиці знахідки.

«Вона розповіла історію, яка задокументована – в 1905 році відбулися дивні події. Люди в селі Старуня знайшли кістки мамонта, хоча спочатку вони подумали, що це буйвол. Його шкура здивувала їх найбільше, бо з неї можна було пошити доброякісне взуття», – розповідає пані Наталія.

Однак через суди чиновникам вдалося відвоювати шкуру тварини, тож більше ніж через століття вперше людям продемонстрували галицького мамонта. З осені експозиція функціонуватиме постійно.

Як повідомлялось раніше, на Львівщині під час реставрації одного з храмів виявили реліквію майже тисячолітньої давнини.

Віра Лабич, «Перші про головне. Львів»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 09:38 :00