Новини » Політика 26 червня, 2019, 13:07
ЦВК домоглася зниження кількості «двійників» в округах
ZIK
ZIK

Під час виборчої кампанії ЦВК вдалась до запобіжного кроку задля зменшення кількості «двійників» в округах. Зокрема, якщо хтось з потенційних кандидатів змінював ім'я, він повинен був подати відповідні відомості про це.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповіла голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Вона наголосила, що, можливо, вперше Центральна виборча комісія зайняла дуже принципову позицію щодо недопущення введення в оману виборців та зловживання правил виборчого процесу.

«Як відомо, однією з виборчих технологій є використання «двійників». Можу сказати, що цієї виборчої кампанії ми вдались до запобіжного кроку. Було внесено зміни до роз'яснення Виборчої комісії, відповідно до яких особи мали вказувати, якщо вони змінювали прізвища, а також час, коли вони це робили», – зазначила голова ЦВК.

За її словами, такий крок є дуже важливим, позаяк використання таких технологій є дуже нахабним паплюженням вільних принципів свідомого волевиявлення.

«Завдяки упереджу вальним заходам ми отримали менше, у порівнянні з іншими роками, «двійників». Якщо у попередні роки така кількість на певних округах становила понад 6-7 осіб, то сьогодні їх значно менше. Особи не ризикували змінювати свої прізвища, щоб опинитися на виборчому окрузі з реальним кандидатом у такому ж вигляді», – пояснює Тетяна Сліпачук.

Вона також підкреслила, що ЦВК могла виявити «двійників» замість справжніх кандидатів через їх контактні дані, зокрема, мобільні телефони.

«Коли нам потрібно було зателефонувати, щоб запропонувати подати уточненя щодо технічних помилок, які зроблені у поданих документах, ми не маємо можливості зателефонувати протягом кількох днів», – розповіла голова ЦВК.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія на засіданні 25 червня зареєструвала 841 кандидата у народні депутати в одномандатних округах та 339 – від партій, у багатомандатному окрузі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 20:27 :28