Новини » Економіка 26 червня, 2019, 18:14
У ціні на газ 70% – податки, які накладає держава, – аналітик
ZIK
ZIK

70% вартості газу – це податки, які накладає держава Україна. Тому лише за рахунок цієї податкової складової вартість газу в Україні можна знизити аж на 70%.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Руслан Бортник.

Він наголосив: ціну на газ в Україні можна зменшити щонайменше вдвічі, зокрема за рахунок зниження податкової складової.

«Якщо ми візьмемо ціну на газ, тобто всі 100%, то 70% у цій ціні – це податки, які накладає держава Україна. Вона таким чином, через оподаткування цього газу, придумала квазі-спосіб  витягування грошей із кишень українців. Та ще й із кишень чесних українців, які не отримують субсидії, а чесно декларують свої доходи», – зауважив Руслан Бортник.

Тому, вважає гість програми, лише за рахунок податкової складової в Україні можна знизити вартість газу.

«Але поки що нова влада не демонструє готовність це робити. Вони кажуть, що немає джерел покриття цього дефіциту, який виникне, бо ці гроші йдуть до держбюджету», – додав експерт.

Та попри це, Руслан Бортник сподівається, що після введення ринку електроенергії та газу Україна таки матиме ринкову ціну, адже сьогодні навіть Європа платить за газ менше, аніж Україна.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що вірить, що Україна та Росія досягнуть домовленостей щодо транзиту газу на прийнятних для України умовах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 20:28 :30