Судді пояснили, чому скасували перейменування проспектів Бандери й Шухевича у Києві

Фото: kievstreets.org

Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що проспекти Московський та Генерала Ватутіна було перейменовано на Степана Бандери та Романа Шухевича з порушенням процедури.

Про це йдеться в поясненні суду, оприлюдненому 26 червня.

Розгляд справи тривав з серпня 2016 року.  Зокрема, суд задовольнив частково позов ГО «Єврейська правозахисна група» та ГО «Антифашистська правозахисна ліга» до Київської міської ради і визнав протиправним та скасував відповідні перейменування.

«Зазначене рішення ухвалене судом зважаючи на порушення процедури щодо перейменування проспектів Московського  та Генерала Ватутіна, а також у зв’язку з відсутністю належного обґрунтування прийняття даних рішень», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що суд при розгляді цієї справи взяв до уваги «значний суспільний інтерес, який відображений і в петиціях проти перейменування, чого не було враховано КМР під час вчинення дій щодо зміни назви проспектів».

Нагадаємо, 25 червня Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення про перейменування Московського проспекту на Степана Бандери і проспекту генерала Ватутіна на Шухевича. Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що наразі готується апеляція це рішення. «Реваншу не буде!», - запевнив мер столиці. Московський проспект став проспектом Бандери 7 липня 2016 року. 1 червня 2017 року проспект Ватутіна перейменували на Шухевича.Loading...