Новини » Політика 26 червня, 2019, 9:30
Саакашвілі – класичний пасіонарій, він не вплине на розклад політсил, – Одарченко
ZIK
ZIK

Партія «Рух нових сил» не зможе вплинути на нинішні політичні розклади. Соратники МІхеїлаСаакашвілі продукують хороші глобальні меседжі, однак є поганими організаторами – у політсили немає якісного штабу.

Таку думку в ефірі проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політологиня Катерина Одарченко.

Вона наголосила: наразі важко абсолютно стверджувати, які партії не пройдуть бар’єр у 5%. Адже,фактично, політична агітація розпочалась лише після рішення Конституційного суду, тож найпотужніша агітація відбудеться лише у найближчі 3 тижні.

«Є партії, які перебувають на грані, але мають ресурси і можливість вести активну агітацію – спілкуватись із людьми «в полі», організовувати пряме спілкування, зустрічі кандидатів. Ситуація може змінитись», – вважає політологиня.

Окрім того, вона зазначила: за партію Зеленського голосують ті, хто бачить у політсилі основний інструмент для його майбутньої роботи. За «Батьківщину» – виборці, які й раніше стабільно підтримували Тимошенко і її партію, а «Опозиційна платформа – За життя» є частиною структур, які належали «Партії регіонів» та «Опозиційного блоку». Тобто, організаційно вони теж мають свої осередки та базового виборця.

«Що стосується «Голосу» – це класична партія лідерського типу, як, на жаль, і більшість в Україні. Вони агітують, проявляють активність. Однак не думаю, що там буде динамічне зростання», – розповіла Одарченко.

Водночас на її думку,у «Слуги народу» можливе незначне падіння рейтингів.

«Думаю, що адміністрація та колектив «Слуги народу» це розуміє, тож максимально відходитиме від певних важливих рішень у період, який виборці можуть трактувати, як ефективність роботи президента», – зазначила Одарченко.

За соціологічними опитуваннями компанії «Рейтинг», такий термін – від 3 місяців до року.

«3 місяці ще не пройшли, а говорити про призначення в Адміністрації не дуже цікаво, тому оця довіра ще зберігається», – зауважила експертка.

Водночас, на її думку, ребрендинг БПП знизив антирейтинг до сили Петра Порошенка. Однак, лідери партії залишились ті самі. Це й спричиняє падіння рейтингів «Європейської солідарності».

«У них теж є певна частина симпатиків, які підтримують курс Порошенка, в тому числі, частина виборців на Західній Україні, які голосували за Петра Олексійовича в другому турі. Однак вони (партія «Європейська солідарність», – ZIK) не продукує жодних меседжів, які вирішують проблеми людей зараз», – зазначила Одарченко.

Мовляв, партія продовжує озвучувати теми НАТО та ЄС, однак там мало зрозумілої усім практичної риторики. Мовляв,навіть інтеграція в Північноатлантичний альянс комплексно зрозуміла лише одиницям.

Водночас вона прокоментувала і можливості партії «Руху нових Сил» – мовляв, сумнівно, що Саакашвілі взагалі вплине на нинішні політичні розклади в Україні.

«Рух нових сил», Саакашвілі і вся команда більше створюють інформаційні приводи, вони є класичними пасіонаріями, продукують цікаві глобальні меседжі, однак – дуже погані організатори», – вважає Одарченко.

До того ж, за її словами, виборці уже давали Саакашвілі кредит довіри після Майдану, тоді його партію підтримувало 15-17% населення. Зараз такого рейтингу у сили просто не може бути.

«До того ж у нього немає організаційної частини, а на виборах це дуже важливо – не можна організувати якісні вибори, коли в тебе немає якісного штабу», – підкреслила Катерина Одарченко.

Як повідомлялось раніше, Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував відмову ЦВК в реєстрації команди Саакашвілі на виборах.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 06:37 :48