Новини » Політика 26 червня, 2019, 20:04
Катеринчук: Ми віддали третій у світі ядерний потенціал в обмін на папір
ZIK
ZIK

Україна віддала третій у світі ядерний потенціал за папір, де йшлося про гарантії, яких сьогодні немає. Отже, потрібно повернутися у ядерний клуб, і тоді всі формати будуть виключно «київські» і на київських умовах.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив голова Європейської партії України Микола Катеринчук.

Політик, коментуючи роботу Президента України Володимира Зеленського за час після інавгурації, зауважив, що той наразі працює у парадигмі, яку побудував його попередник на посаді керівника держави – Петро Порошенко.

«Мінський процес мертвий, нормандський процес мертвий. У нас ще є будапештський… Але головне, щоб процес був всередині країни, бо головним стратегічним партнером нашої недоторканності, суверенітету нашої держави, має стати народ України, має стати наша армія.

Після тих всіх процесів, які зараз йдуть у світі, ми розуміємо, що до НАТО нам далеко, Європейський Союз грає у свою гру. Отже, нам треба розраховувати на свої сили. А це означає, що нам потрібно повертатися у ядерний клуб.

Політик зазначив, що ще з 2014 року він закликає починати програму тактичного ядерного озброєння.

«Ми віддали третій у світі, за кількістю, ядерний потенціал за папір, де було написано, що у нас є якісь гарантії. Цих гарантій сьогодні немає, отже, потрібно починати цей процес, і тоді, повірте мені, всі формати будуть виключно київські і на київських умовах», – заявив Микола Катеринчук.

З його слів, РФ дуже не хотіла б, щоб в Україні були бази НАТО, і нагадав, що за президентства Петра Порошенка до Конституції додали норму про заборону розміщення іноземних військових баз в Україні.

«Тоді нам треба будувати свій ядерний потенціал. Чи погодяться росіяни з тим, що в них під боком стоятимуть українські бази з українськими ракетами? У нас гарні ракети, до речі, середньої дальності. Думаю, не захочуть», – припустив Микола Катеринчук та додав, що після цього можна було б говорити і про «Північний потік» і на інші теми за «київськими форматами».

Як повідомляли, президент Парламентської асамблеї НАТО Мадлен Мун запросила Президента Володимира Зеленського на щорічне засідання асамблеї восени в Лондоні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 05:08 :56