Новини » Світ

Біля узбережжя США під океаном знайшли величезний шар прісної води

Фото: Gustafson et al., Scientific Reports, 2019

Вчені з Колумбійського університету провели дослідження біля берегів Нью-Джерсі і Массачусетського острова Мартас-Він'ярд. Використовуючи електромагнітний приймач, розміщений на дослідному судні Marcus G. Langseth, команда вивчала морські поклади ґрунтових вод, поховані у відкладеннях під континентальними шельфами.

Про це пише Naked science.

Дослідники сфокусувалися на вимірі електропровідності води. Як відомо, морська вода, завдяки розчиненим у ній солей, краще проводить електричний струм, ніж прісна. Таким чином, вимірювання електропровідності в водах під океанічним дном в різних місцях можуть розповісти про протяжності «прісної зони».

Протягом 10 днів учені проводили вимірювання ґрунтових вод і з'ясували, що шар прісної води простягається на 350 кілометрів уздовж узбережжя США і містить близько 2800 кубічних кілометрів речовини. Однак вимірювання таким методом вимагають безпосереднього контакту з підземними водами, для чого потрібно бурити свердловини. Через високу трудомісткості отримання даних вченим вдалося виміряти солоність підземних вод тільки на двох ділянках узбережжя.

Для отримання більш точних даних про підземний шарі води потрібно провести як мінімум декілька десятків вимірювань в різних областях узбережжя. Зараз вчені можуть стверджувати лише те, що «прісна зона» простягається на 350 кілометрів, але в реальності її розмір може виявитися значно більшим.

Сигнали про прісну воду в цій області вперше з'явилися в 1970-х, але до сих пір ніхто не підозрював, що цей величезний резервуар, замкнений в пористій скелі і може проходити майже по всій протяжності північного сходу США.Loading...