Новини » Політика 25 червня, 2019, 19:52
Землю треба розпаювати виключно між українцями, – Шуфрич
ZIK
ZIK

Сьогодні 10 мільйонів гектарів землі є у державній власності. Приблизна ціна цієї землі – від 50 до 200 мільярдів доларів. Я вважаю, що цю землю треба розпаювати між українцями, незалежно від того, чи працювали вони у колгоспах, чи ні.

Про це в ефірі програми «Правила життя Нестора Шуфрича» на телеканалі ZIK заявив народний депутат від Опоблоку Нестор Шуфрич.

Політик переконаний: українські землевласники сьогодні юридично та інформаційно не готові до того, щоби сміливо розпоряджатися своїми паями. Відтак, додає нардеп, держава має чітко визначити і встановити ціну української землі. Водночас Нестор Шуфрич заявив, що він категорично проти того, аби українською землею володіли іноземці.

«Я категорично проти того, щоб іноземці могли отримати в Україні право власності на українську землю. Подібні запобіжники діють у Європі. Наприклад, в Угорщині жодна закордонна компанія або фізична особа не має жодного шансу отримати право на власність угорської землі сільськогосподарського призначення. Тому наша позиція чітка: поки не будуть захищені права землевласників, ми не маємо права говорити про продаж землі», – акцентував Шуфрич.

Окрім цього, він заявив, що державні землі необхідно розпаювати виключно між українцями.

«Сьогодні 10 мільйонів гектарів землі є у державній власності. Приблизна ціна цієї землі – від 50 до 200 мільярдів доларів. Я вважаю, що цю землю треба розпаювати між українцями, зокрема незалежно від того, чи працювали вони у колгоспах. Це по 0,25 га на кожного громадянина України. Я думаю, що це було б справедливо», – вважає політик.

Ба більше, додав Нестор Шуфрич, він із Рабіновичем вже подав до Ради такий законопроект, але його навіть не подали у профільні комітети.

«Те, що належить людям, ми не маємо права продавати. Тому спочатку інвентаризація земель, потім пропозиція щодо їхньої оренди. І я вважаю, що 10% від вартості землі – це справедлива орендна плата до того моменту, поки державні 10 млн гектарів не будуть розпайовані між громадянами України», – наголосив Шуфрич.     

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський повідомив, що виступає за скасування низки заборон, що діють в Україні з радянських часів, зокрема мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 01:01 :43