Новини » Політика 25 червня, 2019, 12:41
Зеленський не мав впливу на рішення ПАРЄ щодо повернення РФ, — науковець
ZIK
ZIK

Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила б резолюцію щодо повернення Росії, навіть якби Президент України висловився проти цього.

Про це у програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив старший науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України Максим Ялі.

«Вийти зі складу ПАРЄ після того, як дозволили РФ повернутися — це найгірша ідея», — каже Максим Ялі.

Повернення Росії в Асамблею свідчить про певні домовленості між Німеччиною та Францією, а також, можливо, є першим кроком у вирішенні конфлікту на Донбасі, вважає співробітник Інституту всесвітньої історії НАН.

«Україна за останні три роки не запропонувала жодних кроків для вирішення конфлікту, навіть на рівні Ради безпеки ООН. На жаль, останнім часом конструктивного діалогу з Росією не було», — зазначає Максим Ялі.

Співробітник Інституту всесвітньої історії НАН переконаний, що дипломати в ПАРЄ проробили величезний об’єм роботи для того, щоб повернути Росію в організацію.

«Керівництво Росії дуже цінує такі символічні кроки як повернення у ПАРЄ. Безумовно, Кремль очікуватиме кроків з боку України. Нещодавно Путін на прес-конференції про це говорив. Головне питання — як ми відреагуємо», — наголошує Максим Ялі.

Співробітник Інституту всесвітньої історії НАН упевнений, що навіть, якщо б у перипетії щодо повернення Росії у ПАРЄ втрутився Президент України Володимир Зеленський — рішення країн-членів організації не похитнулося б.

«Навіть, якщо б зараз президентом був не Зеленський, а Порошенко — я переконаний, що рішення було б тотожнім. Справа в тім, що ПАРЄ треба було ухвалити рішення щодо Росії, бо спливав дворічний термін», — додає Максим Ялі.

Нагадаємо, в МЗС України заявили, що повернувши Росію, ПАРЄ втратила свій авторитет.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 02:23 :33