live
Новини » Політика 1884

У «Слузі народу» анонсували три реформи в секторі оборони і безпеки

ZIK

Зараз час переглядати всю архітектуру системи безпеки і оборони. Те, як вона буде виглядати, ми зможемо сказати, коли зрозуміємо, що відбулося в ній за останні роки.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявила експертка з питань оборони та безпеки Ганна Коваленко.

Пані Коваленко розповіла, що зараз увага команди Володимира Зеленського, в напрямку оборони і безпеки, буде звернена на реформу СБУ, розвідувальних органів, розвиток інструментів демократичного цивільного контролю і стандартів НАТО.

«Ми відкликаємо закон про національну безпеку і розуміємо, що час переглядати всю архітектуру системи безпеки і оборони. Зараз почався оборонний огляд і те, як будуть виглядати сили безпеки і оборони ми зможемо сказати після того, коли зрозуміємо до кінця, що відбулось за останні 5 років», – зазначила експертка.

Зокрема, ведуча поцікавилася, які саме перші кроки Україна буде робити, щоб забезпечити якісь стандартів НАТО. Пані Коваленко сказала, що їх сотні і їх можна розділити на великі і малі. Але загалом вони будуть будувати системи нацбезпеки і оборони співпрацюючи з усім сектором, для забезпечення всестороннього охоплення.  

«Наприклад, ми працюємо над створенням окремого комітету нагляду за спецслужбами. Це не зовсім стандарти НАТО, але це основа розвитку демократичного цивільного контролю. А нормальний демократичний контроль за сектором безпеки і оборони це фактично базова філософія НАТО. Якщо з дрібніших, то наприклад, якість бронежилетів чи касок визначають як мінімум 36 позицій і саме орієнтуючись на них українські лабораторії мають тестувати продукцію. Хоча ми знаємо, що деякі з них неспроможні це зробити», – відповіла Коваленко.

Нагадаємо, що перший закордонний візит Володимира Зеленського після обрання його президентом України відбувся до Брюсселя.

Loading...
Loading...
Loading...