Новини » Світ 25 червня, 2019, 2:00
ПАРЄ зняла механізм санкцій. Росія повертається
Фото: Ірина Геращенко
Фото: Ірина Геращенко

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу.

Таке рішення асамблея схвалила в ніч на вівторок, повідомляє зі Страсбурга «Європейська правда».

Попри нічне голосування, яке є безпрецедентним для асамблеї, явка депутатів була навіть вища за звичайну. За резолюцію проголосувало 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

Як повідомила перший віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко, позицію України підтримали представники Британії, Грузії, Польщі, Литви, Латвії та Естонії.

«За повернення російської делегації 118. Україна, британці, грузини, країни Балтії, поляки – були проти. Нас меншість. Ми не зрадили принципам РЄ, на відміну від тих, хто продав принципи заради грошей, внеску Росії», – написала політик на своїй сторінці у Facebook.

 

Член української делегації Олена Сотник звернула увагу на безпрецедентну явку в ніч голосування за відновлення прав російської делегації.

«00:30... Цікаво, чи був би повний зал і розгляд в такий час резолюції по заручниках, терористичних актах, політичних в’язняхм... Навіть хімічна атака в Сирії або МН17 не могли б так мобілізувати, як це робить повернення Росії до ПАРЄ», – обурилася депутатка.

Рішення, ухвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

У регламент додається норма, яка скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – не зважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.

Водночас, залишається право повністю відмовити у підтвердженні повноважень делегації окремої держави. Імовірно, можуть бути схвалені також дрібніші точкові санкції, але щодо останнього, резолюція є нечіткою. Серед депутатів ПАРЄ є різночитання норм документа, позиця з цього приводу має бути узгоджена ближчими днями.

Окрема норма рішення дозволяє Росії подати список своєї делегації посеред сесії (за статутом делегація подається лише перед початком першої сесії року). Це дозволить Росії, переконавшись, що загрозу санкцій знято, вже у вівторок вранці передати у Страсбург список своїх депутатів. Як відомо, останні три роки РФ відмовлялася брати участь у роботі ПАРЄ, вимагаючи гарантувати відсутність будь-яких санкцій.

Українські депутати вже заявили, що будуть оскаржувати повноваження РФ, щойно вона подасть свій список. Якщо це відбудеться, то розгляд даного питання призначать на середу, однак Росія вже у вівторок має намір відновити роботу у Асамблеї, не будучі обмежена жодними санкціями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 11:12 :58