Новини » Економіка 25 червня, 2019, 16:25
Невиконання умов МВФ, — банкір вказав на найбільшу проблему в стосунках України і кредиторів
ZIK
ZIK

Ймовірно, після формування нового складу Кабміну та Нацбанку, Україна перегляне умови співпраці з МВФ і запропонує іншу програму кредитування.

Про це у програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст, банкір, професор, ректор МІБ Олександр Савченко.

«На жаль, маємо певну негативну тенденцію в Україні. Ми беремо участь в міжнародних програмах, отримуємо перший транш грошей, а якщо пощастить то й другий, а далі просто припиняємо виконувати умови програми! У відповідь на це наші фахівці починають розробляти нові умови співпраці», — розповідає експерт.

Олександр Савченко прогнозує, що восени Україна припинить роботу з МВФ за старою програмою.

«Мабуть, новий уряд та Нацбанк розроблятимуть нову програму роботи з МВФ. Умови зміняться, але фонд підходить до нас все жорсткіше, бо знає про нашу погану традицію — не виконувати програму», — зазначає експерт.

Кредитна співпраця з МВФ свідчить про те, що ми досі не можемо розробити економічну програму, пояснює банкір.

«Переважно країни звертаються до МВФ, як до кредитора останньої інстанції. Я вірю, що ми зможемо сформувати уряд, який запропонує якісну програму, що не триватиме довше, аніж рік. Коли до нас прийдуть іноземні інвестиції, потреба у фонді відпаде», — пояснює експерт.

Ректор МІБ вважає, що після виборів є шанси того, що з’явиться новий план співпраці з МВФ.

«Я сподіваюся, що після виборів ми матимемо іншу конфігурацію сил, зокрема, в Кабміні і Нацбанку. Надіюся, що нові фахівці зможуть запропонувати такий розвиток, за умов якого гривня не послаблюватиметься», — підкреслює експерт.

Як правило, вибори негативно впливають на динаміку курсу, але, ймовірно, нинішня ситуація — виняток, переконаний економіст.

«Країна продовжує позичати, завозити долари. Американський зелений навіть трішки дав слабинку у стосунку до гривні. Інвестори теж позитивно відреагували на перемогу Зеленського. Вони очікують, що економічна політика зміниться на краще», — додає експерт.

Нагадаємо, офіційний курс долара знизився на 8 копійок.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 11:09 :39