Новини » Політика

Не маємо територіальних суперечок із Росією: Гримчак пояснив юридичні терміни

ZIK

В України немає територіальних суперечок з Російською Федерацією, бо наші кордони визнані всім світом, а є окупація.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак.

Коментуючи заяву доктора юридичних наук Віталія Журавського, що більшість депутатів Генасамблеї погоджуються з тим, що ПАРЄ не місце для вирішення територіальних суперечок, пан Гримчак сказав, що з Росією у нас немає спорів.

«По-перше у нас немає територіальних спорів з Російською федерацією, бо наші кордони визнані всім світом. Є те, що називається окупація – це зовсім інший юридичний термін, це не територіальний спор», – запевнив пан Гримчак.

Також він прокоментував заяву російських правозахисників, що повернення Росії в ПАРЄ дозволить їм оскаржувати в ЄСПЛ рішення судів. На його думку це не вплине на виконання Росією рішень Суду з прав людини.

«На сьогодні є рішення Конституційного суду Росії, згідно з яким рішення ЄСПЛ будуть виконуватись лише в тій частині, яка не завдає шкоди Російській Федерації. Тому за великим рахунком воно не буде мати якогось надзвичайного впливу, але прецедент зняття санкцій з країни агресора буде. Тому наступним етапом будуть можливі зняті санкції за Крим і виконання Мінських домовленостей», – зазначив пан Гримчак.

Крім того, він вважає, що ті українські депутати, які поїхали в ПАРЄ не є в опозиції до зовнішнього курсу держави.

Як повідомляли, 24 червня відкрилася сесія ПАРЄ, яка може повернути делегацію Росії.

Нагадаємо, прем’єрка Британії Тереза Мей підтримала повернення права голосу російській делегації у ПАРЄ, заявивши, що збереження РФ у Раді Європи дозволить покарати Росію за порушення нею прав людини.

Loading...