Новини » Економіка

Малий і середній бізнес в Україні приносить 55% ВВП, – Мінекономрозвитку

Малий і середній бізнес в Україні приносить 55% валового внутрішнього продукту в економіку країни, при цьому якщо виділити тільки малий бізнес, то це всього 16% ВВП.

Про це на першому національному бізнес-форумі Industry4Ukraine заявив член команди підтримки реформ Міністерства економічного розвитку і торгівлі Денис Шемякін, повідомляє УНІАН.

«У нас 55% внесок малого і середнього бізнесу у ВВП. Але якщо подивитися в іншому вимірі, то великі і середні підприємства в Україні – це 73% ВВП, тобто мікро- і малі підприємства в Україні – це всього 16% ВВП. В Європі – в два рази більше», – сказав він.

За словами Шемякіна, що стосується кількісної складової, то в Україні трохи більше підприємств, ніж в Європі, але в той же час ефективність в 10 разів нижче. На його думку, зараз Міністерству економічного розвитку необхідно сфокусуватися саме на малих і мікро-підприємствах. І в першу чергу поліпшити бізнес-клімат, щоб зробити нашу продукцію більш конкурентоспроможною.

«Для цього потрібно: перше – створення умов для бізнес-клімату, це перш за все легкість ведення бізнесу. Ми вважаємо, що технічно це легко – підвищитися в рейтингу Doing Вusiness. Але це не є універсальним рецептом, тому що показник міряється по Києву за деякими підприємствам. а потрібно говорити про те, як зробити легким відкриття, наприклад, виробничої лінії, що для цього потрібно, ми це спрощення маємо на увазі, а не про те, як зареєструвати ФОП», – зазначив представник міністерства.Loading...