live

Малоймовірно, що після виборів в Україні буде однопартійна більшість, – Карасьов

ZIK

В Україні після виборів до Верховної Ради цілком може утворитися однопартійна більшість. Але, якщо проаналізувати ситуацію в Європі, однопартійний уряд є лише в Польщі, всі інші – коаліційні. Але справа, навіть, не в цьому, бо партії «Слуга народу» і президенту буде краще, якщо відповідальність за виконавчу владу розподілятиметься ще з якоюсь політичною силою.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політолог Вадим Карасьов.

«Мене поки що нічого не дивує у соціологічних дослідженнях, бо майже всі компанії дають приблизні результати і лідер відомий – це партія влади», – сказав Карасьов.

Далі, за його словами,  йдуть не нішеві, а позиційні партії – «Опозиційна платформа», «Батьківщина», «Голос», «Європейська Солідарність». Можливо, до ВР також пройде «Сила і честь» та є шанси в «Радикальної партії». І саме ті політичні сили, які хочуть набрати хоча б два відсотки, найперше борються за фінансування.

«Набравши два відсотки, з’являється можливість для партії бути позапарламентською опозицією і мати за це гроші. Звісно, краще подолати п’ятивідсотковий бар’єр, але для цього потрібен буйний фініш», – вважає він.

На його думку, зараз політичним силам немає чого втрачати і це можна побачити, зокрема, по лідеру «Радикальної партії», який дуже активно намагається зараз працювати у ПАРЄ, на відміну від інших представників української делегації. Також він вважає, що «Сила і честь» та політсила Гриценка теж можуть здивувати і зробити хороший ривок на фініші. Але є ще момент із місцевими виборами.

«Звісно, партії мають шанс, але не варто також забувати про місцеві і вибори мерів, які найімовірніше теж будуть достроковими. І якщо вони відбудуться не восени, то точно у першому кварталі 2020 року. Тому, коли настане повна зміна політичного ландшафту, тоді все стане зрозуміліше», – наголосив Карасьов.

Що ж до майбутньої коаліції, на його думку, малоймовірно, що буде утворено однопартійну більшість. Так, гіпотетично, це можливо, але, якщо подивитись на європейський континент, то однопартійний уряд є лише в Польщі. Всі інші уряди є коаліційними. Але й політичній сили «Слуга народу», це не вигідно.

«Для «Слуги народу» і президента буде краще, якщо утвориться коаліція і розподілить відповідальність за виконавчу владу. Тому що викликів багато: газ, енергетика, борги і ситуація в економіці. Краще, щоб прем’єр-міністром була досвідчена людина, яка могла б керувати виконавчою владою в управлінсько-господарському стилі. І навряд чи в «Слуги народу» зараз є відповідні кандидати. Бо, гіпотетично, в команді президента на посаду прем’єра може претендувати тільки Данилюк, який сьогодні є секретарем РНБО і він знається на боргових проблемах», – зазначив він.

Нагадаємо, народний депутат України Олег Купрієнко у Конституційному Суді України доводив, що у 2014-му році парламентську коаліцію сформували 302 народні депутати. Після того, як з неї вийшли фракції «Радикальної партії Олега Ляшка», «Батьківщини» та «Самопомочі», однаково там залишилась парламентська більшість. Відтак, указ Володимира Зеленського про розпуск парламенту – неконституційний.

Loading...