Новини » Політика 25 червня, 2019, 6:46
«Коли вони залишаться в залі, ми покинемо його»: Україна готова припинити свою участь в ПАРЄ

Після повернення повноважень делегації Росії в ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь в організації, заявила в.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова.

«Делегація збереться і буде вирішувати. У принципі ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії. І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно», – сказала вона, повідомляє Новое время.

Іонова підкреслила, що українська делегація буде протестувати під час процедури повернення повноважень членів російської делегації.

«Ми встанемо і будемо протестувати. І коли вони залишаться в залі, ми покинемо його. Нехай вони голосують за Генерального секретаря без України», – зазначила вона.

Іонова додала, що члени ПАРЄ здійснюють самогубство.

«Це початок руйнування самої організації», – сказала депутат.

За словами Іонової, в адміністрації президента Володимира Зеленського двічі проігнорували офіційні звернення представників української делегації в ПАРЄ, які пропонували зустрітися з главою держави перед його візитом до Франції, щоб розповісти «про всі загрози, оскільки розуміли позицію французів».

Вона зазначила, що німці і французи «сьогодні і останнім часом не приховували свою проросійську політику».

Раніше повідомлялося, що ПАРЄ прийняла резолюцію, яка забезпечує повернення Росії в організацію без виконання міжнародних зобов’язань. Її підтримали 118 делегатів, 62 висловилися проти.

Напередодні на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи відхилили пропозицію делегації України розглянути поправки до резолюції щодо повернення РФ в організацію.

Нагадаємо, що 24 червня в Страсбурзі відкрилася літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, на якій санкціонували повернення російської делегації в ПАРЄ.

3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив проект резолюції, завдяки якій Росія може повернутися в ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

Парламентська асамблея Ради Європи позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію проти України. З тих пір російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій. Зокрема, з кінця червня 2017 року російська сторона призупинила сплату внесків до Ради Європи до відновлення повноважень делегації.

 

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 08:07 :57