Новини » Політика 25 червня, 2019, 15:38
Горбаль розповів, скільки нардепів зможуть позмагатись з брендом «Слуги народу»
ZIK
ZIK

Зараз у парламенті є не близько 30 депутатів-мажоритарників, які впродовж каденції справді активно працювали на своїх округах. На виборах вони можуть скласти конкуренцію навіть представникам та прибічникам найбільш рейтингової партії «Слуга народу».

Таку думку в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України 4, 5 та 6 скликань Василь Горбаль.

 «Є мажоритарники, яких висували та підтримували певні партії. Раніше, з огляду на те, що Україна голосувала досить по-різному за ті чи інші сили, важливо було просто вгадати чи отримати підтримку партії, яка є лідером на окрузі чи в області», – розповів Горбаль.

Він зазначив: наприклад, на Західній Україні переважала підтримка націонал-патріотичних настроїв. Відповідно, важливо було отримати підтримку такої політсили. Тож, фактично, не проводивши активну кампанію, кандидат ставав мажоритарником.

«Та зараз ситуація дещо інша – соціологи показують, що бренд «Слуги народу» дає достатньо високу електоральну підтримку», – зауважив екснардеп.

Адже,за його словами, маємо не так вже й багато депутатів, які «добре працювали на своїх округах», використовуючи власні кошти та державні дотації на соціально-економічний розвиток.

«Це – новела, яка з’явилась, практично в останньому скликанні. Такий собі певний підкуп провладних депутатів та тих, які підтримували владу – на округ виділяли достатньо значні кошти. Депутат міг брати участь у відкритті різноманітних об’єктів соціально-економічного значення, демонструючи, ніби це з’явилось лише завдяки його підтримці», – розповів Горбаль.

Він підкреслив: активних депутатів, які справді працювали зі своїм округом – до тридцяти осіб. У них є достатньо високі шанси на майбутніх виборах.

«Наприклад, вони декілька скликань поспіль виграють у себе на мажоритарних округах, відповідно – можуть скласти достойну конкуренцію навіть представникам зараз рейтингової сили «Слуга народу», – підкреслив Василь Горбаль.

Як повідомлялось раніше, ввечері, 20 червня, політична партія «Слуга народу», подала до ЦВК документи для реєстрації 199 кандидатів-мажоритарників у народні депутати на позачергових парламентських виборах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 10:36 :57