Новини » Політика 25 червня, 2019, 16:48
Дві партії в Україні вже дійшли до своєї електоральної «стелі», – політтехнолог
ZIK
ZIK

Серед політичних сил, які планують брати участь у парламентських виборах, є певні тенденції. Зокрема, рейтинг у партії «Слуги народу» поволі падає, а в «За життя» і «Батьківщини» він тримається на стабільній позначці. І все може змінитися, якщо хтось з них об’єднається з іншими політсилами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політтехнолог Дмитро Раїмов.

«Я не хочу бути голослівним і називати цифри. Але існують певні тенденції серед партій, які планую йти на парламентські вибори. Я вас можу здивувати тим, що рейтинг «Слуги народу» потихеньку знижується. Це пов’язано найперше з людьми, які були висунені на округах та у списку. Виявилось, що Зеленський – це одне, а 200 його «братів і сестер» – це інше», – сказав Раїмов.

На його думку, люди побачили інші обличчя, дуже часто не нові і це їх дуже розчарувало. Та й тарифи ніхто не знизив, тому рейтинг знижується. Наступними йдуть дві політичні сили, які, фактично, застигли на місці і змінити щось може хіба об’єднання з кимось.  

«Зараз у партій «За життя» і «Батьківщина» рейтинг стабільний, бо не падає і не росте. Це пов’язано з тим, що вони досягли своєї «електоральної стелі». Бо вони достукались до свого виборця, він в них є і збільшитись може лише тоді, коли почнуть з кимось об’єднуватись», – зазначив він.

Наступним, за його словами, йде партія «Голос», яка стало свого роду феноменом. Адже минуло зовсім небагато часу від старту кампанії.

«Вакарчук став цікавим феноменом і його рейтинг потихеньку росте. Спочатку показники були невеликі, але почалась рекламна кампанія і рейтинг почав зростати. Це якраз та тенденція, про яку можна швидше говорити, що третє чи четверте місце, в залежності від позиції Тимошенко, вони посядуть», – зазначив Раїмов. буквально будуть посідати.

Інша справа у партії Порошенка «Європейська Солідарність», де тенденція полягає у тому, що рейтинг знижується. І не через те, що у списку є погані люди чи він поганий, це відбувається через рейтинг президента.

«Раніше у Порошенка як президента був високий рейтинг, зараз же його показують лише два телеканали: «Прямий» і «5 канал», – наголосив він.

Що ж до Гриценка, то, на жаль, його партія непрохідна. І його дуже великою помилкою було те, що він після першого туру виборів заявив про те, що більше не буде балотуватися в президенти. Таким чином він дискваліфікувався. Це ж стосується і мера Львова Андрія Садового і його партії.

«Після сміттєвої кризи, неефективної роботи у фракції і відсутності будь-яких інформаційних можливостей підтвердження, що вони щось зробили, він тягне партійний рейтинг вниз і вони не проходять політичний бар’єр. Чи повернуться вони на наступну каденцію? Поживемо – побачимо», – додав Раїмов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 10:16 :20