Новини » Львів

Борщівник добрався до Львова: на боротьбу з отруйною рослиною виділили 100 тис. грн

ZIK

Якщо колись борщівник можна було побачити лише в області, то зараз рослина росте і на території міста. Львів'яни б'ють на сполох і вимагають, аби міськрада боролася зі загрозою.

Про це йдеться в програмі новин «Перші про головне. Львів» на телеканалі ZIK.

Пан Євген мешкає неподалік Снопківського парку. Каже, ще кілька років тому тут борщівник не ріс. Зараз отруйна рослина шириться парком, і впоратися самотужки із живучим отруйним шкідником люди не можуть.

«За борщівником ніхто не слідкує. Його висота, як у Карпатах, фактично дорівнює зросту людини! Рослину треба викорчовувати», – говорить львів’янин Євген Конюшко.

У комунальному підприємстві, яке опікується 25-ма міськими парками, кажуть: отруйні парасольки у Львові почали з’являтися кілька років тому. Найбільше їх у Снопківському та Скнилівському парках. Спершу комунальники боролися із рослиною скошуванням, але кілька працівників отримали опіки. Тому вирішили спробувати хімікати, планують закупити захисні костюми, рукавиці та респіратори.

«Щоб повністю знищити борщівник, треба одне місце впродовж 15 років обробляти. Косіння не допомагає. Рослину можна вивести лише хімічним методом», – розповідає головний інженер ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський.

З міської казни для боротьби із борщівником виділи 100 тисяч гривень. Медики нагадують, після контакту з отруйною зеленню потрібно терміново ретельно промити попечене місце водою та звернутися до шпиталю.

Нагадаємо, найбільші осередки борщівника на Львівщині зафіксовано у Турківському (218 га), Дрогобицькому (67 га) та Старосамбірському (53 га) районах.

Юлія Бундз, «Перші про головне. Львів»

 Loading...