Новини » Політика 25 червня, 2019, 5:00
Суд зняв з Насірова відповідальність за Онищенка - тепер у всьому винні місцеві податкові
ZIK
ZIK

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва, яким відповідальність за надання розстрочок компаніям Олександра Онищенка фактично перекладається з голови ГФС Романа Насірова на керівників місцевих Держподаткових інспекцій.

Таке рішення 24 червня прийняла трійка суддів апеляційного суду у складі: Андрій Парінов (голова), Олександр Беспалов, Наталія Литвина, повідомили «Наші гроші» з засідання суду, інформує Дзеркало тижня.

Рішення Окружного адмінсуду в листопаді 2017 року прийняла трійка суддів у складі: Євген Аблов (голова), Павло Григорович, Ігор Смєлий. Справу було розподілено на цю трійку з порушеннями. Зокрема, позов відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова до ДФС в Окружному адміністративному суді потрапив трійці суддів під головуванням Євгена Аблова з порушенням. Про це свідчать дані авторозподілу.

Як свідчить звіт, при автоматичному визначенні складу колегії суддів у цій справі була обрана «Спеціалізація 12.3» – звільнення з публічної служби.

Разом з цим позов Насірова стосується не звільнення. Він стосується спору між суб’єктами владних повноважень – головою ДФС України і ДФС України.

Судді вирішили, що Насіров мав повноваження приймати рішення про розстрочення податкового боргу фірмам без обмежень в сумі і в межах одного бюджетного року. При цьому, вважає суд, він не мав аналізувати фінансовий стан цих фірм, яким надавалася розстрочка. Також суд встановив, що Насіров не міг відмовити в розстрочці при наявності позитивного висновку територіальних органів ДФС.

Фактично, дане рішення та його підтвердження в апеляції дає Роману Насірову можливість перекласти відповідальність за надання розстрочок компаніям Онищенка на керівників місцевих Держподаткових інспекцій. Сам він у такому випадку виступає лише як особа, яка затвердила висновки, надані місцевими ДПІ.

Нагадаємо, що 2 березня 2017 року детективи НАБУ вручили голові ГФС Роману Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування «газової справи Онищенка» по епізоду про незаконне надання відстрочки по оплаті ренти компаніями-учасниками корупційної оборудки. Його підозрюють у скоєнні дій, які завдали державі збитків на суму два млрд гривень.

За даними слідства, в 2015 році Насіров прийняв ряд безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у «газовій схемі» компаній, підконтрольних депутату Олександру Онищенку, на загальну суму більше 2 мільярдів гривень.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 21:08 :59