Новини » Політика 24 червня, 2019, 10:47
Європа повторить шлях Гітлера, якщо ПАРЄ поверне РФ, – політексперт
ZIK
ZIK

Комітет міністрів Парламентської асамблеї Ради Європи підготував документи щодо зміни регламенту. Саме вони дають можливість Росії обійти санкції. Але така поведінка є неприйнятною, адже пробачивши анексію частини українських територій, РФ зрозуміє, що може діяти, як Гітлер в 1938 році.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політичний експерт Володимир Манько.

«Справді, зараз є дуже високі шанси повернути Росію до Парламентської асамблеї Ради Європи і дати їй право голосу.  Адже ми чули і від Макрона, і від Меркель позицію про те, що РФ слід повернути хоча б через те, що весь російський народ випадає з поля зору цього органу», – сказав Манько.

За його словами, європейські політики наполягають на тому, якщо Росію взагалі вигнати з Ради Європи, їхні громадяни не зможуть скористатися незалежним європейським судом з прав людини. І риторика наче правильна, але залишається на порядку денному українське питання.

«РФ не виконала жодних зобов’язань по Україні. Хоча така поважна інституція як ПАРЄ ще у квітні 2014 року почала ухвалювати перші рішення щодо накладання санкцій на Росію, починаючи з вторгнення у Крим. Тому оскільки РФ все проігнорувала, її повернення може стати дуже поганим сигналом», – зазначив він.

Також він вважає, що найбільшою мотивацією для Європи є неготовність вступати у конфронтацію з Росією. Тому українська сторона повинна доводити в будь-який спосіб, що така поведінка не є прийнятною.

«Пробачивши Росії анексію частини українських територій, вона зрозуміє, що може діяти як Гітлер в 1938 році. Бо враховуючи ігнорування військових дій в Україні, вони говоритимуть про те, що не можна вводити санкції», – наголосив Манько.

Звісно, на його думку, вагомим фактором може також стати протест родичів загиблих в авіакатастрофі МН17. Але це може подіяти, якщо вони справді приїдуть у Страсбург.

«Якби родичі загиблих в авіакатастрофі МН17 приїхали у Страсбург і влаштували пікет біля будівлі Парламентської асамблеї Ради Європи саме в той час, коли там буде вирішуватися питання повернення Росії – це могло б дуже серйозно вплинути на позицію депутатів. Адже кінцеве рішення буде ухвалюватись саме в залі ПАРЄ, а не органом, який запропонував повернути РФ», – додав він.

До слова, голова української делегації в асамблеї, член регламентного комітету ПАРЄ Володимир Ар’єв вважає, що піти на поступки – означатиме прийняти російський шантаж. Це може стати поганим прикладом для інших членів РЄ, бо такий політичний процес може закінчитися суттєвим підривом довіри до Ради Європи з боку правозахисників, громадських організацій, реформаторів.

Нагадаємо, борг Росії перед бюджетом Ради Європи нині становить близько 75 млн євро та може зрости до кінця червня до 100 млн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 10:15 :55