Новини » Політика 24 червня, 2019, 19:55
Вибачати РФ борги заради транзиту газу – це не національні інтереси України, – політексперт
ZIK
ZIK

Проводити переговорити щодо транзиту газу слід, лише опираючись на українські економічні інтереси.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Руслан Синельников.

Експерт зауважив, що на думку представників російського «Газпрому», врегулювати суперечки з РФ означає пробачити борги, які визнані судом.

«Це так – ми вам арбітраж програли, а ви нам простіть, і ми знову продовжимо качати газ на тих самих умовах. У цій ситуації, мені здається, що якщо ми підемо на такі умови, то навіщо була ця вся історія, навіщо було виплачувати премії, компенсації за виграш… Але ми розуміємо: спочатку виграли рішення, грошей ще не отримали, премії виплатили, а тепер, якщо ми ще й «пробачимо» це рішення про те, що Україна права у цій суперечці, тепер ми фактично віддамо національні інтереси, національні кошти за те, що й так по праву нам належить», – зазначив Руслан Синельников.

Експерт зауважив, що російська газова труба завжди була важелем впливу на Україну. З його слів, проводити переговорити щодо транзиту газу слід, опираючись на українські економічні інтереси.

«Якщо нам буде вигідно качати газ через нас, і це треба зробити, таким чином ми від цього тільки виграємо. Якщо ми будемо здавати свої національні інтереси, пробачати борги і казати, що ми на все готові, щоб тільки через Україну качали газ, звичайно, це зовсім не в наших інтересах», – акцентував Руслан Синельников.

Нагадаємо, на спільній з Ангелою Меркель пресконференції у Берліні Президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна та Росія досягнуть домовленостей щодо транзиту газу на прийнятних для України умовах.

Як повідомляли, політичний консультант Михайло Чаплига вважає, що Україні необхідно залишатися у статусі транзитера газу, щоб зберігати вплив на геополітичному просторі Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 07:17 :19