Новини » Суспільство 24 червня, 2019, 11:55
Почався Синод ПЦУ, що має дати оцінку діям почесного патріарха Філарета
Засідання Священного Синоду Помісної Української Православної Церкви
Засідання Священного Синоду Помісної Української Православної Церкви

У Будинку митрополита на території Софії Київської розпочалося засідання Священного синоду Православної церкви України. На Синоді головує митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Про це повідомляє Укрінформ.

За даними видання, на засіданні Синоду серед інших питань порядку денного планується ухвалити рішення з приводу заяв почесного патріарха ПЦУ Філарета про «відновлення» Української православної церкви Київського патріархату.

До складу Синоду входять 12 членів, троє з яких є постійними: це почесний патріарх Філарет, митрополит Макарій та митрополит Симеон.

Патріарх Філарет на Синод ПЦУ не з’явився.

Після завершення Синоду митрополит Епіфаній планує зустрітися з журналістами і поінформувати про його результати.

Як повідомлялося, колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що скликаний ним «помісний собор» 20 червня скасував рішення про ліквідацію УПЦ КП і відновив її діяльність.

У Києві в грудні 2018 року відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філаретом було підписано постанову про ліквідацію УПЦ КП.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак уже 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, в якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

У свою чергу ПЦУ на засіданні Синоду 24 травня висловила повну підтримку предстоятелю, митрополиту Епіфанію.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об’єднання «Українська православна церква Київського патріархату», видані після 30 січня 2019 року, є недійсними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 04:59 :16