live

Експерт пояснив умови, за яких «Газпром» готовий продовжити транзит газу через Україну

ZIK

Зі слів російських чиновників помітно, що РФ готова продовжувати транзит газу Україною лише за умови підписання контракту без застосування європейських правил формування ринків газу.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

Він підкреслив, що Російська Федерація пропонує Україні підписати наступний контракт щодо транзиту газу за умови скасування позовів до Стокгольмського арбітражу та на умовах контракту 2009 року.

«Тобто, Росія хоче, аби було підписано контракт без застосування європейських правил формування газових ринків. За нинішніх обставин, які склались в Україні, через відсутність у нашій державі незалежного кваліфікованого оператора ГТС, «Газпром» буде продовжувати гнути свою лінію і вимагати підписання угод на умовах 2009 року», – переконаний експерт.

Однак, європейські лідери, зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель, неодноразово заявляли, що транзит газу територією України має залишитись.

«Ми чули заяви, але окрім них більше нічого немає. Можна скільки завгодно стрясати повітря своїми заявами, навіть дуже гучними, але до реальних справ європейська сторона не йде», – переконаний Геннадій Рябцев.

На його думку, окрім підтримки на словах, європейці могли б запропонувати Україні певні кредити для закупівлі газу або ж гарантувати певні обсяги блакитного палива.

«Нам не потрібен російський газ – він потрібен саме Європейському Союзу. Для мене дивна позиція України в цьому питанні, адже ми ще й пробуємо випрошувати щось», – заявив фахівець.

Нагадаємо, «Нафтогаз» запропонував «Газпрому» контракт на «своп» газу замість транзиту як запасний варіант на випадок, якщо «Газпром» не захоче брати на себе ризики, пов’язані з українським регулятором та оператором газотранспортної системи.Loading...
Loading...
Loading...