live

Без транзиту газу Україна замерзне, – політичний консультант

ZIK

Україні необхідно залишатися в статусі транзитера газу, аби зберігати вплив на геополітичному просторі Європи.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

«Без транзиту російського газу Україна замерзне. Жодного реверсу не було і немає. Тому що газ ми, насправді, беремо з транзиту», – зазначає експерт.

Михайло Чаплига наголошує на тому, що російський газ потрібен не лише Україні, але і Європі.

«Для України прийнятний об’єм транзиту – це три мільярди доларів на рік. Транзит – це життєво необхідна ниточка газу, яку ми отримуємо. Європі теж потрібен газ, але вона дає зрозуміти, що нікому нічого не зобов’язана», – каже експерт.

Німеччина оголосила себе газовим хабом Європи, звертає увагу Чаплига.

«Більшій частині Європи все одно, звідки Німеччина бере газ: з Росії, України чи з повітря. Німеччина, як хаб, його просто продає. На жаль, це свого часу не зробила Україна. Ми пропонували схему, за якою на східному кордоні купували б газ, а на західному продавали його», – пояснює експерт.

Те, що Україна не стала газовим хабом для Європи, послаблює нашу позицію в геополітичному полі, втім, статус транзитера теж не можна втрачати, наголошує Чаплига.

«Ми повинні зберегти транзит. Втрати, які сьогодні «малює» «Нафтогаз» – мусять бути зменшені до реальних. Необхідно зупинити крадіжку газу. Можливо, відсіявши зайве, на геополітичній шахівниці зможемо знайти наше місце», – наголошує експерт.

Нагадаємо, на спільній з Ангелою Меркель пресконференції у Берліні президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна та Росія досягнуть домовленостей щодо транзиту газу на прийнятних для України умовах.

Loading...