Новини » Суспільство 23 червня, 2019, 15:41
ПЦУ тимчасово відсторонила двох священників, які підтримали Філарета
Фото: Крим.Реалії
Фото: Крим.Реалії

Православна церква України тимчасово відсторонила двох священнослужителів, які підтримали рішення Філарета про відмову від томосу.

Про це ідеться в указах ПЦУ, повідомляє Громадське.

Ієромонаха Іллю (Ігоря Ігоровича Зеленського) та архімандрита Андрія (Мацурака) звільнили через «участь у заходах, спрямованих на розділення Церкви».

Раніше Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту. У ПЦУ заявили, що Філарета не відлучатимуть від церкви.

Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об’єднаної помісної православної церкви. Також він звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою керувати церквою мав Філарет, а Епіфаній опікувався би зовнішніми справами ПЦУ.

На «соборі» Філарета вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями.

У ПЦУ назвали «собор» Філарета розколом.

Філарет заявляв, що незадоволений статусом митрополії для ПЦУ та вважає себе патріархом.

Водночас предстоятель ПЦУ Епіфаній наголосив, що повернення Київського патріархату означатиме повернення назад в ізоляцію.

На думку Філарета, Православна церква України ззовні повинна мати статус митрополії Константинопольського патріархату, а всередині – бути патріархатом, тобто Українською православною церквою Київського патріархату.

Також Філарет вважає, що Епіфанія оточили «промосковські сили» і планує боротись за церкву, «незалежну від Москви і Константинополя».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 03:05 :30