Новини » Суспільство 23 червня, 2019, 22:43
Після повені індійські археологи наткнулися на сліди стародавньої цивілізації

Група археологів під час розкопок виявила десяток теракотовий фігур, які виявилися залишками давно втраченої доісторичної культури, відомої лише зі сторінок древніх рукописів на санскриті.

Про це повідомив The Guardian, пишуть Акценти.

Унікальна знахідка була зроблена на території річки ПАМБА, що в Індії. Фігури були знайдені після повені. Статуї чоловіків, жінок і богів були виявлені місцевими рибалками, які, наткнувшись на знахідки, зв’язалися з місцевою владою.

Після дослідження місця виявлення артефактів командою з Департаменту археології штату Керала вчені прийшли до висновку, що знайдені статуї, ймовірно, належать до культури ПАМБА, також відомої як Пампа.

Вчені стверджують, що знайшли безліч свідчень того, що місце розкопок належало колишньому релігійному культу, в якому, серед інших богів поклонялися так званим змієподібним божествам – нагам.

Як вважають археологи, фігури перебували в храмі, який був побудований на честь бога Айяппа. В цьому поки немає впевненості, але археологи відправили знахідки для подальшого аналізу і почали готуватися до більш масштабних розкопок.

Керівник місією професор археології Крішнарадж К. вважає, що тут був принесений в жертву і похований жрець досі невідомої етнічної групи і навіть релігії.

«Ми знали, що тут щось є щось більше, ніж просто пара статуй, так як раніше ми виявили теракотові статуетки з цього регіону», – розповів професор Крішнарадж.

Однак, вчені звертають увагу на одну цікаву деталь. Справа в тому, що статуї жінок-нагів стоять ніби осібно від усіх, об’єднавшись разом у лінію з семи жінок. В індійській міфології найближче відсилання постає у вигляді зображення САПТ матрік (в перекладі з індійського – сімох богинь).

На думку археологів, це є одночасно і захоплюючим, і кілька тривожним відкриттям, адже САПТ матрік з нагами – перша зі знайдених. Крім статуй і жертовника, археологи виявили і невелике поховання.

Варто відзначити, ПАМБА – це одна з найвідоміших цивілізацій, яка колись розвивалася на території Індії. Цікаво, що саме її представники заклали основи сучасного індуїзму.

Незважаючи на це, пам’ять про них залишилася лише в стародавніх манускриптах, написаних на санскриті, хоча не виключено, що завдяки цьому відкриттю уявлення про дану культуру може змінитися.

Згідно з наявною інформацією, ця культура виникла в басейні річки Пампа і тривала приблизно з 3000 року до н.е. до 1200 року до н.е. Ймовірно, саме там з’явився один з богів індуїстського пантеону Айяппа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 23:05 :59