Новини » Суспільство

Журналіст засумнівався в масштабах екокатастрофи із шахтами – йому відповіли

ZIK

Якби екологічна проблема із затопленням шахт на Донеччині справді була потужних масштабів, про неї б уже давно всі знали. Усі такі розмови можуть бути лише спробою переділити баланси на вугільному ринку.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив журналіст Сергій Лямець.

Він наголосив: сам неодноразово досліджував тему вугілля та енергетики в Україні. Однак, практично за 20 років досвіду, не чув про екологічну катастрофу величезних масштабів, яку можуть спричинити затоплені шахти.

«Якби проблема була насправді такою гігантською, вона б все одно спливла», – вважає Лямець.

Тож він наголосив: підозрює, що тут йдеться не так про справді екологічне лихо, як про «договірняки».

«Існують різноманітні «терки», схеми, домовленості, щоб вирішити по вугіллю – закупити не закупити. Тож у мене виникає здоровий скепсис, чи не є всі розмови про екологічну катастрофу просто черговим приводом передомовитись і переділити баланси на вугільному ринку», – зауважив Лямець.

Та в свою чергу голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко заявила: у влади питання екологічної безпеки ніколи не були на першому місці. До того ж це проблема усіх урядів.

«1700 шламонакопичувачів, 1300 териконів Донеччини утворились точно не за 5 років. Усі роки проблема не була пріоритетом, бо у Верховній Раді сидять представники великого та крупного бізнесу. Коли наша організація вносила законопроект про збільшення ставки платежів за забруднення довкілля, це жодного разу не було проголосовано», – обурювалась Тимочко.

Вона переконана: всі чудово знають про екологічні проблеми Маріуполя – там нічим дихати. Свого часу люди навіть виходили на 10-тисячний мітинг.

«Чи про копанки ніхто не говорив, про зміну водоносних горизонтів, про отруєння Сіверського Донця? Про отруєння ґрунтів чи забруднення вод ніхто не говорить? Говорить, але Міністерство екології завжди було розмінною монетою між різними політичними партіями», – переконана експертка.

Вона заявила: навіть нинішній міністр Остап Семерак – «невіглас», який жодного разу не приїздив на Донбас із професійним візитом.

«Він приїхав один раз на святкування якоїсь річниці звільнення Донбасу від фашистських загарбників, приніс квіти і не пішов на жодну шахту, на жодне сміттєзвалище. Оце проблема – якби соціологи далеко не ховали це питання, та в Маріуполі екологічна проблематика – на першому місці», – підкреслила Тетяна Тимочко.

Як повідомлялось раніше, під час години запитань до уряду нардеп Сергій Шахов, звертаючись до урядовців, звернув увагу на проблему з шахтами на окупованій Луганщині. Він повідомив, що 39 шахт повністю затоплені, і це загрожує екологічною катастрофою не лише на Донбасі, а на всій території України.Loading...