Новини » Політика 22 червня, 2019, 8:18
В Україні відсутній первинний закон – про самооборону, – Юрій Михальчишин
ZIK
ZIK

Попри те, що в Україні йдуть дискусії щодо закону про вогнепальну зброю, в нас відсутнє законодавство про самооборону. Він є первинним, адже це наше право себе законно захищати.

Про це в ефірі ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK розповів експерт із питань державної безпеки Юрій Михальчишин.

Пан Михальчишин розповів, що в той час, коли в Україні точаться баталії щодо закону про вогнепальну зброю, про самооборону немає ніякого законодавства. 

«У нас відсутнє законодавство про самооборону, а вже потім вторинний закон про вогнепальну зброю. Закон про самооборону є первинним – це ваше право і дієздатність себе захищати у законний спосіб, який має бути чітко прописаний, регламентуючи всі можливі обставини», – зазначив експерт.

Також, за його словам, легалізацію вогнепальної зброї у воюючій країні можна починати зі створення такого явища як територіальна оборона. Коли резерв першої черги, ті, хто відслужили за мобілізацією в перших хвилях, набувають статус резервістів й отримують вогнепальну зброю на відповідальне домашнє зберігання.

«Вони раз на півроку проходять військові збори за місцем проживання для підтримки мобілізаційної готовності. Ця зброя в законослухняних людей, які вже захищали країну і готові знову це робити. Такі варіанти реалізовані в таких країнах, як Фінляндія, Литва, Естонія», – акцентував Михальчишин.

Окрім цього, пан Михальчишин наголосив, що варто розвіяти міф про якийсь взаємозв'язок між зростанням кількості злочинів і застосуванням зброї та веденням бойових дій. Зокрема він зауважив, що левова частка вбивств в країні здійснюється за допомогою такого інструменту, як кухонний ніж.

«Це відбувається під впливом споживання алкогольних напоїв і неприязних стосунків, які виникли раптово на ґрунті різних конфліктів. Ніхто ж не вимагає заборонити кухонні ножі, хоча це було б логічно за такою лінійною схемою», – пояснив гість програми.

Нагадаємо, в Києві знайшли мертвим нардепа Дмитра Тимчука, за попередньою версією – депутат вистрілив у себе.

Поліція з’ясовує всі обставини загибелі: тривають усі експертизи, аби зрозуміти, чи це справді було вбивством з необережності. Експерт із питань державної безпеки Юрій Михальчишин припускає, що Дмитро Тимчук міг вчинити самогубство.

Крім того, на сайті Головного управління Національної поліції у місті Києві пишуть що, ймовірно, з квартири Дмитра Тимчука зникли деякі ювелірні вироби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 11:19 :02