Новини » Політика 22 червня, 2019, 5:00
Рішення КСУ про розпуск Ради – вигідне лише одній політсилі, – експерт із політичних ризиків
ZIK
ZIK

Рішення про конституційність розпуску ВРУ – більше політичне, ніж правове. Ключовим тут був і тиск суспільства. Та позачергові вибори до парламенту вигідні лише «Слузі народу». За кілька місяців суспільство може розчарувати політика Президента, відтак рейтинги його політсили.

Про це йдеться в програмі «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Конституційний Суд визнав законним розпуск Парламенту Володимиром Зеленським. Чи не цілу добу цю новину обговорюють у політичних колах. У «Народному фронті», який і вніс подання до судового органу, щоб той перевірив Указ Президента на конституційність, одразу назвали рішення політичним.

«Це рішення немає нічого спільного ані з законом, ані з Конституцією. Конституційний Суд, не читаючи Конституції, пішов на поводі в політичної доцільності. Політична доцільність – отримати найвищі рейтинги», – заявив лідер «Народного Фронту» Арсеній Яценюк.

Із ухвалою суду погоджуються не всі парламентарі. Майже одностайно заявляють: рішення ухвалювали під шаленим тиском і на підставах більше політичних, аніж правових.

«У цьому випадку для них ключовим тиском була саме суспільна думка. Бо вона достатньо однозначна. Навіть люди, які не голосували за Зеленського, кажуть: хай ця Верховна рада йде на перевибори», – наголошує народна депутатка Олена Сотник.

«Указ не був конституційним. Закликаю Президента: якщо наступний склад Верховної Ради не матиме більш як половину підтримки громадян, аби він теж розпустив Раду, користуючись тим, що народ вимагає розпуску», – обурювався народний депутат Віктор Кривенко.

Водночас Петро Порошенко, реагуючи на рішення, зазначив: справжній державник має виконувати ухвалу – хай як би до нього ставився. Конституційність Указу Зеленського про розпуск Парламенту – за рішенням КСУ – визнають і в партії «Голос». Хоча певні: суд виніс саме таку ухвалу, аби задовольнити запит суспільства.

«Цей суспільний запит на оновлення, яке зараз демонструє українське суспільство, не можна було проігнорувати. У той же час важливо, щоби судові інстанції – як Конституційні так і звичайні суди – мали незалежність і змогу спиратися на законність, а не намагатися зловити політичну кон’юнктуру», – вважає заступник голови партії «Голос» Ярослав Юрчишин.

Водночас політологи кажуть: дочасні вибори до парламенту можуть бути вигідними лише одній політсилі – пропрезидентській «Слузі народу».

«Через кілька місяців роботи громадяни можуть бути невдоволені. Тому рейтинг як Володимира Зеленського, так і його політичної сили, що представляє його інтереси, міг би бути значно меншим», – вважає керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків Михайло Дяденко.

На його думку, у партії Зеленського зацікавлені, аби отримати монобільшість та одноосібно сформувати уряд.

Як повідомлялось раніше, нардеп Антон Геращенко заявляв, що Конституційний Суд відмовився виносити рішення щодо розпуску Верховної ради по суті. Така неясність – не дуже гарна позиція, адже судді так і не сказали, законним було рішення Президента чи ні. В інших випадках вони й надалі можуть застосовувати цю практику.

Вікторія Козуб, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 22:17 :06